Розвиток діалогу України з країнами глобального Півдня оцінив політолог

Президент України з делегацією африканських країн у Києві під час пресконференції. Фото: president.gov.ua

У діалозі з країнами глобального Півдня Україна доносить до них правду про війну і злочини Росії, залучає до процесу реалізації формули миру, а також показує переваги співпраці з Києвом. Про це сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, доктор політичних наук Ігор Петренко.

Гість ефіру звернув увагу на те, що тривалий час відносини з країнами глобального Півдня перебували дещо осторонь, поза зоною уваги українських дипломатів, бо більше були зорієнтовані на Європейський Союз, Сполучені Штати Америки та так звані пострадянські держави.

“Тому глобальний Південь якось обходив нас стороною. Крім окремих країн, з якими ми економічно співпрацювали — той же Китай. Він був торговельним партнером номер один, але політичні, дипломатичні стосунки в нас залишалися на досить низькому рівні”, — сказав Петренко.

Зараз, каже він, Україна надолужує згаяне, триває дуже активна комунікація.

При цьому він наголосив, що країни глобального Півдня не всі, але більша частина з них, були усунуті від війни РФ проти України і меншою мірою відчували її вплив. Тому або займали нейтралітет, або піддавалися різним інформаційним впливам з боку Росії, або взагалі просто обходили цю проблему стороною.

“Тож зараз ми, по-перше, доносимо правду, чітко говоримо про те, що тут відбувається, що робить Російська Федерація, надаємо докази. Плюс залучаємо країни до процесу реалізації української формули миру. Розповідаємо, чому це важливо, чому важливо робити це саме так. Також намагаємося показати і їхню зацікавленість. Це наприклад, питання екології, ядерної безпеки тощо”, — сказав політолог.

Він зазначив, що у відносинах із деякими країнами глобального Півдня Україна має більший прогрес, із деякими — менший. Наприклад, є різні й неоднозначні заяви з боку Бразилії. Водночас Чилі практично від самого початку повномасштабного вторгнення РФ підтримувала Україну.

“Ми бачимо роботу з Саудівською Аравією, вона надала свій майданчик у Джидді для проведення великого форуму щодо формули миру і зустрічі з різними країнами. Зараз з Індією ми теж намагаємося більш тісно співпрацювати, оскільки це країна з великим впливом”, — доповнив Петренко.

Щодо співпраці з країнами Африки, то, каже політолог, ситуація дещо складніша, оскільки там ще більше простежується російський інтерес.

“У Латинській Америці теж є російська присутність, але вона там однаково буде слабшою, ніж в африканських країнах, з огляду на присутність певних воєнізованих груп, які допомагають там зберігати або скидати різні політичні режими”, — зауважив гість ефіру.

Свого роду показником успішності дипломатичної роботи, яку вже провела Україна, стане засідання Ради безпеки ООН у середині вересня, на яке Київ готує резолюції щодо агресії Росії проти України.

“Будемо дивитися на ці голосування за резолюції і на те, наскільки конвертувалися наші дипломатичні зусилля в конкретні результати”, — резюмував Петренко.

Читайте також: Росія не повинна бути присутньою на міжнародних майданчиках, і неважливо, це саміт G20 чи Генасамблея ООН, — Подоляк

Нагадаємо, у Нью-Делі 9-10 вересня в очному форматі відбудеться саміт “Великої двадцятки” (G20).

Прямий ефір