Розвідка і дорозвідка: як готують атаки дронами по російських об’єктах, розповів Боровик

Запуск дрона "Вампір". Фото: ukrinform.com

Безпілотники українського виробництва вражають цілі на території РФ на відстані близько тисячі кілометрів. Атаці передує велика підготовча робота. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел”, голова правління альянсу “Нова енергія України”, розробник БпЛА Валерій Боровик.

Останнім часом істотно збільшилася кількість ударів українськими безпілотниками по військових об’єктах на території РФ. Це зумовлено кількома факторами.

“Ми виходимо на виробничі потужності, масштабуємося. Отримуємо хороші фідбеки від перших пристрілочних польотів. Уже є методологія, є розуміння, є тактика та опрацьована стратегія, які цілі обходити, а які атакувати. Усе це призводить до серйозних результатів”, — сказав Боровик.

Розвиток українських БпЛА дозволив використовувати й різні засоби ураження, що також посилює атаку по військових цілях.

“Якщо дальність польоту більше тисячі кілометрів, то бойова частина — 50 кг. Можна і менше, але тоді точність має бути серйознішою. Використовуються різні варіанти бойової частини, це можуть бути й фугасні ударні боєголовки. Вибір бойової частини залежить від того, яку ціль і наскільки тобі точно потрібно вразити, де вона має вибухнути — від контакту з об’єктом або ж на відстані від об’єкта”, — пояснив командир спецпідрозділу “Білий орел”.

Підсумковій атаці дронів передує велика попередня робота. Насамперед проводиться розвідка — комплексний збір інформації, яка надходить із різних джерел.

“Розвідка може бути не тільки безпілотниками. У наших спецслужб є своя агентурна мережа, є інформатори. Проводиться розвідка супутниками — наші партнери передають інформацію практично в онлайн-режимі. Наприклад, під час планування операції ми замовляли комп’ютерні знімки, які можуть показувати розвиток об’єкта, припустімо, як його будували два місяці тому, 6 місяців тому або минулого року, що було два дні тому, що є сьогодні. Це другий рівень розвідки. Природно, безпілотники, які можуть долітати до цієї території, проводять свою розвідку”, — розповів Боровик.

Читайте також: Росія економить дрони — можливі причини назвав Братчук

Як повідомлялося раніше, повний захист об’єктів від атак дронів є вкрай складним завданням. Для цього потрібна комплексна і дорога система протиповітряної оборони (ППО), і жодна країна не здатна повністю забезпечити такий захист.

Прямий ефір