Розширення військових полігонів і масові навчання з евакуації: до якого сценарію готується Литва, розповів Малініоніс

Прапор Литви. Фото: gettyimages.com

Литва розпочинає масові навчання з евакуації місцевого населення на випадок воєнного сценарію, бо серйозно сприймає загрози з боку Москви як держави-агресора. Про це сьогодні, 31 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів полковник запасу, член Асоціації полковників Литви Вайдотас Малініоніс.

Він зазначив, що литовці позитивно ставляться до можливого розширення військових полігонів та посилення військової присутності НАТО на східному фланзі.

“Взагалі, до НАТО литовські громадяни ставляться дуже добре. Я думаю, що популярність й відчуття безпеки, звісно, зростає, якщо у нас підвищується контингент з інших країн НАТО, вже це є. І є розуміння, що збройним силам НАТО, які перебувають на литовській території, мають бути створені хороші умови, щоб вони могли навчатися, проводити тренування й навчання. І, звісно, наша влада дивиться, як можливо розширити полігони. І, звісно, є й незадоволені, оскільки це може зачепити певне приватне майно… Я думаю, що держава дасть компенсацію або запропонує якісь інші варіанти та знайде спільну мову з тими громадянами, майно яких це зачепить”, — сказав Малініоніс.

Він підкреслив, що в Литві дуже серйозно ставляться до погроз з боку Москви.

“Я думаю, що це дуже добре, що нарешті у нас починають масові навчання з евакуації. І я думаю, що це якраз не налякає населення, а дасть відчуття впевненості. Тому що коли проводяться навчання, вони відчують, що вони готуються, вони знатимуть своє місце, маршрути. І оскільки в нас досі ці навчання не були такими масштабними, вони були більше призначені для державних відомств, муніципалітетів у містах, то добре, що цей крок торкатиметься більшої кількості громадян. Тоді можна буде випробувати свою інфраструктуру, свої організаційні процедури. І я думаю, що це дуже правильні кроки”, — сказав член Асоціації полковників Литви.

Читайте також: Литва передала нову партію військової допомоги Україні

Нагадаємо, Україна та Литва уклали Угоду про співпрацю у сфері безпеки. Литва прагнутиме щорічно надавати Україні підтримку у сфері безпеки та оборони в розмірі 0,25% ВВП. Цього року військова допомога від цієї країни вже сягнула майже 80 млн євро, з них 35 млн євро спрямовано на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів. І ця сума на 2024 рік постійно зростає за рахунок нових пакетів військової допомоги.

Прямий ефір