Профільні асоціації України вже не вперше закликають Європейський Союз посилити обмеження щодо Росії, й це є правильним прикладом комунікації. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила аналітикиня Київської школи економіки (KSE) Юлія Павицька.
“Якщо ми говоримо про торговельні санкції, експортні та імпортні обмеження щодо Російської Федерації, часто ми стикаємося з проблемою, коли внутрішнє лобі, внутрішні виробники — проти тих чи інших рішень, аргументуючи це тим, що буде значний вплив на внутрішній ринок Європейського Союзу й водночас вплив та ефект на Російську Федерацію буде не таким великим. З цього ми бачимо, що значна кількість торговельних обмежень, які зараз залишилися в процесі ухвалення, ми не можемо ніяк просунутися за цими напрямами, зокрема в металургії. Нам дійсно дуже важливо, щоб наші компанії продовжували говорити й спілкуватися з європейськими партнерами зі свого боку”, — сказала вона.
Аналітикиня зазначила, що представники Національної асоціації видобувної промисловості України закликали Європейський Союз до активних дій щодо припинення імпорту залізорудних та чорних металів із Росії.
“Важливо розуміти, що якраз у тих пропозиціях, які були озвучені асоціацією, Україна дійсно може замістити цю продукцію. Відповідно, це теж допомагатиме нашій економіці відновлюватися й нарощувати своє виробництво”, — вважає Павицька.
Водночас вона констатувала, що розширення санкцій у секторі металургії — це дійсно дискусійне питання, яке традиційно є дуже складним для партнерів України в ЄС.
“Хочу нагадати, що дійсно технічно більшість категорій товарів у цій сфері вже покриті санкціями в попередніх пакетах. Але ці санкції або мають дуже тривалий проміжний період, перехідний період, так би мовити, до моменту набрання чинності обмежень, й також вони мають квоти, які не обмежують зараз імпорт та не стимулюють достатньо внутрішніх виробників Європейського Союзу переходити на інших постачальників. Відповідно, нам дуже важливо продовжувати тиск. І зараз дуже правильний момент та правильна комунікація, тому що Європейський Союз збирає пропозиції щодо можливого розширення санкційного пакету. Відповідно, дуже своєчасна комунікація з боку українського бізнесу”, — сказала Павицька.
Читайте також: Євросоюз закликають посилити санкції проти Росії — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Євросоюз ухвалив 13 пакетів санкцій проти країни-агресора. Найболючішим для Кремля експерти називають обмеження щодо експорту нафти. За даними Міжнародної санкційної групи, ембарго ЄС й обмеження максимальної ціни на нафту вже обійшлися Москві в 113 млрд дол. експортних надходжень.