Чим більше в Росії буде вибухів на аеродромах, тим менше у країни-агресора буде потенціалу використовувати військові літаки проти України. Про це сьогодні, 27 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1 рангу запасу Військово-морських сил України Андрій Риженко.
Він повідомив, що у Росії зараз є близько 18 літаків Ту-160. Це стратегічні бомбардувальники, носії крилатих ракет великої дальності. Зокрема за допомогою Ту-160 запускаються ракети Х101, Х555.
Також є близько 60 літаків ТУ-95МС, які також переносять крилаті ракети великої дальності.
“Літаки ТУ-95МС дуже старі, вони розроблялися ще за часів Сталіна. Але їх 60 штук, і вони проходили модернізацію. І тепер вони теж можуть стріляти ракетами Х101 і Х555, які складали основу ударів по нашій енергетичній інфраструктурі, починаючи з 10 жовтня”, — зазначив експерт.
Літаки Ту-95 і Ту-160 через свої габарити вимагають дуже великих злітно-посадкових смуг.
“Її довжина має бути 3,5 км, а ширина — мінімум 70 м. А взагалі при Союзі просили ширину 90 м, щоб злітало одразу два бомбардувальники. Таких аеродромів у Росії небагато. А взагалі кількість аеродромів у Росії з радянських часів скоротилася в 10 разів, зараз їх близько 25. І з них тільки близько 5-6 аеродромів підходять для базування ось цих стратегічних літаків, бомбардувальників дальньої авіації”, — розповів Риженко.
Є інформація, що заради безпеки частину бомбардувальників перебазували на Далекий Схід на аеродром “Українка” в Амурській області.
“Їхнє застосування можливе звідти. Хоча це зайві 6000 км, але для цих літаків це невелика дистанція, просто додатковий час для здійснення перельоту в європейську частину Росії, завдання удару, дозаправлення і повернення”, — уточнив спікер.
Також для нанесення ударів по Україні російська армія використовує крилаті ракети “Калібр”, які запускають із кораблів Чорноморського флоту.
“Носіїв цих ракет не так багато, але вони під час кожної атаки випускали по 20 ракет”, — додав Риженко.
Тому загроза ракетних ударів по Україні зберігається. Хоча російський ракетний запас після серії масованих ударів істотно скоротився.
“За даними нашого Головного управління розвідки, у них ракет залишилося на два удари. Хоча виробництво ракет у Росії йде, але виробляють незначну їхню кількість, вона не покриває той темп, який вони взяли”, — наголосив експерт.
Читайте також: Удари по аеродрому в Енгельсі є серйозним уколом для ядерної тріади РФ, — Попович
Нагадаємо, 26 грудня відбувся потужний вибух у районі військового аеродрому “Енгельс-2” у Саратовській області РФ, де базуються стратегічні бомбардувальники і кілька авіаполків російської армії. Зокрема, внаслідок вибуху було пошкоджено п’ять літаків Ту-95МС.