Нині можна говорити про серйозний прорив українського “Укроборонпрому” в питанні впровадження новітніх технологій. Особливо помітно це у виробництві БпЛА. Використання морських безпілотників допомогло знизити активність російського флоту в Чорноморському басейні до історичного мінімуму. Також БпЛА приносять серйозні успіхи українській армії. Вражає і лінійка ракет-дронів. Про це сьогодні, 22 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
“Наприклад, виробництво та використання морських безпілотників “МАГУРА-5″ знизило активність російського флоту в Чорноморському басейні до історичного мінімуму — кількість кораблів знищено на 30%. Це визнала й російська сторона, перенісши місце постійної дислокації та базування залишків Чорноморського флоту в Новоросійськ. Це свідчить про те, що новітні технології української сторони дозволяють знизити активність російського флоту на морі”, — розповів військовий аналітик.
Він додав, що застосування українських безпілотних систем мало й економічний ефект.
“Завдяки застосуванню морських безпілотників, вдалося налагодити логістику “зернового коридору”. Відповідно, у 2024 році різко зросла й активність українських портів, що дало змогу отримати відповідний економічний ефект у вигляді надходження валютного виторгу від продажу українських товарів. Ще раз наголошую: все це стало можливим завдяки успішним інноваційним розробкам “Укроборонпрому”, — пояснив Снєгирьов.
За його словами, завдяки розвитку новітніх українських безпілотних технологій розширилися можливості ударів по інфраструктурних об’єктах на території Російської Федерації.
“З недавнього: російська сторона визнала виведення з ладу найбільшого російського нафтопереробного заводу у Новошахтинську. Нагадаю, його потужність — 5 млн тонн переробки нафтопродуктів на рік, які постачалися збройним силам РФ. Це великий успіх. Зараз українські безпілотники мають ефективну дальність ураження близько 1 800 км. Успішні удари по стратегічних об’єктах у Казані, в Чечні підтверджують той факт, що російська ППО не здатна протистояти інноваційним українським розробкам”, — розповів експерт.
Він нагадав, що йдеться про гібриди ракет-безпілотників.
“Це насамперед “Паляниця”. Також “Пекло”, який наразі проходить тактико-технічні випробування. Ще одне ноу-хау української сторони — гібрид ракети й безпілотника під робочою назвою “Рута”. Ще знаменитий український безпілотник “Лютий”. Тож, навіть сама лінійка українських безпілотників вражає. Вони вже давно стали візитівкою України в питанні ураження стратегічних об’єктів на території РФ, зокрема, по НПЗ. Це, своєю чергою, знизило можливості російської економіки”, — констатував спікер.
Він також розповів про те, що застосування наземних безпілотників також успішно зарекомендувало себе і на лінії фронту, а саме — на Харківському напрямку.
“Йдеться як про наземні безпілотники, що розміновують мінні загородження російських окупантів, так і ударні, які наносять вогневе ураження у поєднанні з повітряною компонентою. Це дозволило знищити низку позицій російських окупантів на цьому стратегічному для української сторони напрямку. Тож підсумовуючи все вищезазначене, можна наголосити — Україна здійснила серйозних прорив щодо розробки та впровадження нових військових технологій”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Оптоволоконні дрони: плюси та мінуси українських БпЛА назвав Федоренко