Сепаратизм — нормальний процес, який існує у всіх імперських та постімперських країнах. Для Росії він неминучий. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський опозиційний політик, член Ради З’їзду народних депутатів Росії Олександр Осовцов.
“Я вважаю, що з великою ймовірністю зі складу нинішньої Росії, я не люблю словосполучення Російська Федерація, аж надто воно дискредитоване, вийдуть кілька регіонів. Очевидно, що Чеченська республіка. Найімовірніше, Якутія — це абсолютно готова до цього країна з національною елітою, що дуже самостійно мислить, важливо зазначити. Можливо, ще Бурятія, можливо, Башкирія. Складніше із Татарстаном”, — каже він.
На думку опозиційного політика, якщо у звільненій від фашистського путінського режиму Росії не реалізується катастрофічний сценарій війни всіх проти всіх, решті регіонів буде запропоновано вільний вибір.
“Має бути нормальна процедура ухвалення нової Конституції на референдумі. На референдумі мають підбиватися підсумки голосування по регіонах. Ті регіони, які голосують за проєкт Конституції, тим самим висловлюють готовність залишитися у складі союзної держави. Ті, що голосують проти, розпочинають процес виходу. І я не бачу в цьому нічого страшного… Я не знаю, наскільки реалістичними є ідеї, скажімо, Інгерманландії, тобто відділення Петербурга та північного заходу з Карелією, Новгородчиною… Таких проєктів багато. Вони загалом по всій Росії існують. Я знайомий і з активістами проєкту Смоленської республіки, і Уральської республіки, не кажучи вже про національні республіки, це само собою, у них є цілі організації народів постРосії. У будь-якому випадку такого роду процес у якихось обсягах, як я вже казав, неминучий”, — заявив Олександр Осовцов.
Читайте також: Каунаська резолюція: як Антиімперський блок народів бореться проти гніту РФ