Розмовами про “мирні переговори” Москва прикриває ескалацію війни, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Ударом по торговому центру “Епіцентр” у Харкові Путін ще раз довів, що всі його розмови про мир і мирні переговори є заспокійливою риторикою для Заходу. Такими меседжами про мир Москва прикриває ескалацію війни. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Володимир Фесенко.

“Ми бачимо тут не прагнення до миру або перемир’я, а ескалацію війни, причому не просто ескалацію війни, а розширення воєнних дій. Те, що сталося в Харківському регіоні в середині травня — РФ відкрила новий фронт. А те, що зараз відбувається — це терор проти мирного населення. Це вже ескалація терористичної війни”, — зазначив політолог.

За його словами, це мають розуміти на Заході. Бо деякі західні ЗМІ та інформаційні агентства в гонитві за сенсацією ведуться на російські так звані інформаційно-психологічні спецоперації (ІПСО), коли вкидають тему начебто готовності до мирних переговорів, але насправді Москва мирною риторикою прикриває ескалацію війни.

“Реакція Заходу мала бути, як кажуть політики, ще вчора. Ще кілька тижнів тому про це говорив президент Зеленський, коли РФ у щоденному режимі почала обстрілювати Харків. Зараз атаки на місто ще більше посилилися — по три атаки за день. Гинуть люди. РФ має перевагу в повітрі, тому атакує Харків не тільки ракетами, але й за допомогою керованих авіабомб. Летять вони з Бєлгородської області. Підлітний час — менше хвилини, тобто навіть не встигає спрацювати сигнал повітряної тривоги. І ось у цьому головна проблема”, — констатував експерт.

За його словами, нині дієвою реакцією і допомогою Заходу на цю ескалацію війни з боку РФ могло стати надання Україні для захисту Харкова потужної системи протиповітряної оборони (ППО).

“Може допомогти тільки суперсучасна потужна система ППО. Ось така має бути реакція. І не просто на словах, а на ділі. Німеччина відреагувала, заявила про передачу Україні однієї установки ППО “Петріот”. Насправді Україні потрібно півтора десятка таких систем. Зараз ми бачимо, що місто просто методично руйнується, вбивають мирних людей, тому реагувати потрібно дуже терміново. І реагувати треба саме на терористичні атаки на мирне населення України, а не на ось цю брехливу риторику про мир і про готовність нібито до перемир’я”, — констатував Володимир Фесенко.

Читайте також: До 12 осіб зросла кількість загиблих унаслідок удару по “Епіцентру” в Харкові

Прямий ефір