Розміщення ядерної зброї Росією в Білорусі означає, що Лукашенко вже ні на що не впливає і нічого не контролює, — Лещенко

Олександр Лукашенко Фото: ap.org

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко — це в чомусь трагікомічний персонаж за всього його диктаторського іміджу. А Китаю не цікавий ядерний сценарій у зв’язку з інформацією про розміщення ядерної зброї РФ на території РБ. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко.

“З одного боку, Лукашенко, напевно, останній, хто хотів би, щоб усе це відбувалося на його землі. Тобто він дійсно з радістю б, напевно, коли Путін помре або його посадять у клітку, Лукашенко буде першим давати проти нього свідчення і скаже, що все, що він робив, це робив під примусом, і взагалі він був проти Путіна з народження. Тому що він йому зобов’язаний збереженням влади після народних заворушень кілька років тому, Лукашенко Путіну. І тепер відпрацьовує, відпрацьовує до того ж втратою суб’єктності. І розміщення ядерної зброї — це, звичайно, це вже за межею будь-яких домовленостей, будь-яких міжнародних практик. Тому Лукашенко вкрай нещасливий через усе це і розміщення зброї на його землі означає, що він уже не контролює… по суті, це як розміщення військових баз російських на його землі. До того ж відбувається це без навіть якогось його конституційного процесу, ратифікації, тому що за фактом частина земель окуповується Росією, російською армією для ядерної зброї”, — сказав він.

З іншого боку, на думку Лещенка, це вказує на провал візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Росії, оскільки Китай точно не зацікавлений в ескалації ядерної спіралі.

“Тому що як постійний член ядерного клубу Китай зацікавлений, щоб було якомога менше в інших осіб ядерної зброї. А тут раптом вона з’являється на суміжній території з Росією, це точно не в їхніх інтересах. Хоча китайський керівник до Лукашенка має певні симпатії і візити Лукашенка до Китаю про це теж говорять. Тобто, по суті, Лукашенко дійсно вже ні на що не впливає. І в цій ситуації він опинився… його ставлять перед фактом того, що це відбувається”, — каже радник керівника ОПУ.

Але, вважає він, Лукашенко не піде на пряму участь у війні проти України.

“Я все-таки думаю, що він буде і далі всіляко хизуватися різними словесними випадами, образами, але ухвалювати рішення щодо застосування військової сили білоруських солдатів проти України він не буде, тому що для нього це кінець. Тож для нього це рано чи пізно погано закінчиться теж. Але залежить питання від того, чи впаде режим Путіна раніше, ніж доберуться руки міжнародного правосуддя до Лукашенка. Ось у чому для нього дилема. Йому точно не позаздриш, хоча він заслуговує на найжорстокіше покарання з боку міжнародних структур”, — підсумував Сергій Лещенко.

Читайте також: Союзна держава Росії та Білорусі: які завдання на зустрічах вирішують Путін і Лукашенко, пояснив політолог

Прямий ефір