Розкол у лавах російських окупантів посилюється — чи контролює Путін конфлікти своїх бойовиків: подробиці (ВІДЕО)

Сергій Шойгу. Фото: dw.com

Пресслужба засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина опублікувала аудіозапис, у якому той стверджує, що Міноборони Росії двічі намагалося фізично знищити його бойовиків: один раз у Сирії, а вдруге — у Бахмуті. Крім того, Пригожин заявив — його найманці не будуть підписувати контракти з Міністерством оборони РФ, всупереч наказу Шойгу і заяві Путіна. За словами Пригожина, ПВК “не хоче знову йти шляхом ганьби”, а соціальні гарантії держави, на його думку, “вагнерівці” мають отримати автоматично, інформує FREEДОМ.

Конфлікт між засновником ПВК “Вагнер” і Міноборони Росії триває не перший місяць. Євген Пригожин неодноразово записував відеозвернення, в яких критикував Шойгу і Герасимова за некомпетентність. Розвиток історія отримала після того, як міністр оборони РФ Шойгу підписав указ, згідно з яким до першого липня всі добровольчі формування повинні укласти контракти з оборонним відомством. Відмовилися лише “вагнерівці”.

“Шойгу всю цю історію розпочав лише з однією метою — взяти під тотальний контроль ПВК “Вагнер”, раз. Змістити з посади керівника, господаря, ватажка Євгена Пригожина і прибрати першу ланку — керівника цієї ПВК. Тобто повністю цю компанію підпорядкувати собі і нею керувати. Тому що Пригожин у Шойгу викликає велику печію і відрижку. Ось заради цього все було розпочато”, — вважає військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. 

Поки що, за словами експертів, у конфлікті зберігається хитка рівновага. Протягом кількох тижнів стане зрозуміло — хто переміг у сутичці. Очільник Кремля Путін же демонструє нейтралітет або, радше, публічно ігнорує протиріччя.  

“Цей конфлікт, перш за все, вигідний одній людині точно так само, як і завжди все в Росії вигідно одній людині. Цю людину звуть Володимир Путін, якого розшукує Міжнародний суд у Гаазі. Таким чином, перебуваючи над цією сутичкою, він показує, що тримає ситуацію під контролем і люди, які задіяні в цьому конфлікті, якщо що, можуть саме до нього звернутися по якісь дозволи, індульгенції тощо”, — зазначив Ілля Давлятчин, журналіст російського опозиційного Telegram-каналу “Можемо пояснити”. 

Пригожин і Путін знайомі з 1990-х, нагадують журналісти і припускають, що ватажок ПВК навряд чи піде на відкритий конфлікт із Кремлем. А ось позиції міністра оборони РФ Шойгу серйозно похитнулися через поразки на фронті. 

“Саме Путін просував Пригожина, починаючи ще з 2000-х років, коли, наприклад, їздив зі своєю коханкою Аліною Кабаєвою в його ресторани, коли святкували дні народження російської еліти в ресторанах Пригожина. Власне, Пригожин — вдячна людина, він не готовий відкрито йти проти Путіна. Були якісь висловлювання про “дідуся”. Ну, висловився і висловився. Пригожин — це клоун, який любить гратися і демонструвати пиху”, — сказав Давлятчин. 

Хто б не переміг у бійці, Шойгу чи Пригожин, для України важливий сам факт наявності конфлікту між силовиками Путіна, впевнені експерти.  

“Що більше нерозуміння, що більше розбіжностей усередині, то легше Україні грати на розбіжностях, то менший вони моноліт. Ось коли співає Газманов “а родина как монолит” — та нічого подібного. Коли воно все тріщить, ця конструкція, то щуру нестабільно, щура заколисує і щуру хочеться втекти. Вони розуміють, що країна не єдина, країна коливається”, — акцентував Іван Ступак. 

Зупиняти діяльність ПВК “Вагнер” Пригожин явно не планує. Раніше він заявляв про те, що його бойовики повернуться на фронт 5 серпня.

Читайте також: Пригожин як “новий Муссоліні”: чому Путін боїться заарештовувати засновника ПВК “Вагнер”, розповів Шейтельман

Нагадаємо, російсько-американський історик Юрій Фельштинський припустив, що Пригожина можуть готувати на роль другого кандидата на президентські вибори в Росії 2024 року.

Прямий ефір