Місто Бахмут (Донецька область) — частина оборонного району, який був зведений українською армією ще у 2014 році. Звільнення цього міста має не тільки ідеологічне значення, а й військове, оскільки це повністю відкине противника і зведе нанівець бажання захопити Донецьку область. Про це сьогодні, 27 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.
Оборонні укріплення завадили приватній військовій компанії (ПВК) “Вагнер” повністю зайняти місто Бахмут.
“Бахмут є частиною українського оборонного району, який ми будували, починаючи з 2014 року, якраз для того, щоб затримати можливе просування. ПВК “Вагнер”, яка відігравала головну роль у наступі на Бахмутському напрямку, з великими труднощами пробивала ці укріплення. І зрештою вони взяли більшу частину Бахмута, а все місто так і не взяли. Зокрема, певні райони залишилися під контролем Збройних сил України (ЗСУ)”, — розповів експерт.
Укріплення також допомогли скоротити кількість бійців ПВК “Вагнер” і виграти час для формування механізованих бригад для контрнаступу ЗСУ.
“Ці укріплення, підготовлені позиції зіграли величезну роль у тому, що ми практично знекровили ПВК “Вагнер”. І ми виграли час для того, щоб сформувати ті механізовані бригади, які зараз можуть бути використані для контрнаступу, зокрема на південній ділянці фронту”, — пояснив військовий оглядач.
Визволення Бахмута має два головних значення — ідеологічне та військове, заявив Попович.
“Звільнення Бахмута має досить серйозне значення. По-перше — це ідеологічне. По-друге — це звільнення міста, яке було центром уваги довгий час. Розгром російської армії під Бахмутом матиме суто військове значення. Це буде перемога, яка дозволить нам відкинути противника і фактично повністю звести нанівець усі його бажання захопити Донецьку область”, — констатував він.
Читайте також: На Бахмутському напрямку воюють ПВК Міноборони Росії — подробиці