Фонд боротьби з корупцією оголосив про початок агітаційної кампанії до так званих президентських виборів. І закликає росіян переконати хоча б 10 прихильників президента РФ Володимира Путіна не голосувати за нього. Для цього фонд запустив сайт, де описані можливі способи такої агітації, повідомляє FREEДОМ.
Фонд боротьби з корупцією розмістив у Росії білборди “Россия без Путина!”, закликаючи росіян долучитися до антипутінської кампанії. На банері, який вивісили в Москві, Санкт-Петербурзі QR-код веде на сайт ФБК “Россия без Путина!”.
У рамках кампанії кожен громадянин у найближчі 100 днів має переконати щонайменше 10 осіб голосувати проти Путіна. Листівки, графіті, плакати й наклейки будуть опубліковані на сайті. У фонді прогнозують, що факти про помилування Путіним кримінальних злочинців після повернення з війни проти України вплинуть на думку виборців.
“Навіть найзатятіший прихильник Путіна спіткнеться на запитаннях: як виходить, що помилуваний особисто Путіним злочинець, який мав десятки років просидіти у в’язниці, виходить і вчиняє зґвалтування; як виходить, що водночас мобілізовані солдати не повертаються з фронту? Як Путін може відповісти, чому ціни зростають”, — розповів директор Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов.
Початком передвиборчої кампанії Путіна аналітики називають проведення президентської “прямої лінії”, яка відбудеться 14 грудня.
Більшість росіян цікавиться перебігом війни в Україні. Соціологи “Левада-центру” з’ясували, що запитання про терміни закінчення війни — найпопулярніше. Його готовий поставити 21% опитаних росіян. І саме це запитання найбільше дратує кремлівську владу.
“Росіяни вже не чекають від Путіна новин про можливе поліпшення їхнього рівня життя: про пенсії та їхнє підвищення запитали б 8%, про медицину, освіту та соціальні програми — 8%, про зарплати й рівень життя загалом — 7%. 6% спробували б з’ясувати, коли Путін піде. Питання про міграцію та корупцію хвилюють по 2% опитаних. 10% взагалі не цікавляться виступом Путіна і його відповідями”, — з повідомлення Telegram-каналу “Можем объяснить”.
Аналітики Інституту вивчення війни впевнені: росіяни все більше підтримують виведення військ з України. Більш ніж половина респондентів вважає, що Москва повинна почати мирні переговори на умовах Києва.
“Коли “Левада-Центр” поставив запитання — уявіть собі, що Путін поверне Україні захоплені території, схвалите ви це чи ні? 35% сказали, що вони згодні з цим варіантом”, — підкреслив російський політолог, політтехнолог Аббас Галлямов.
Як і на минулих виборах, у 2024-му росіян позбавлять відеоспостереження за перебігом президентських виборів. Трансляції з камер у територіальних виборчих комісіях увімкнуть тільки під час підрахунку голосів наприкінці триденного голосування, повідомив заступник голови російського Центрвиборчкому Микола Булаєв.
“Водночас доступ до трансляції матимуть виборчкоми, представники зареєстрованих кандидатів і партій, які висунули зареєстрованих кандидатів, спостерігачі від громадських палат, уповноважені з прав людини, представники Ради з прав людини й технічні оператори. Відеозаписи з президентських виборів зберігатимуться щонайменше рік із дня офіційного опублікування результатів”, — зі статті видання The Moscow times.
В авторитарній політичній системі Росії Путін завжди перемагає на виборах з великим відривом. Нині ж у російському суспільстві наростають антивоєнні настрої й водночас — напруження в очікуванні нової хвилі мобілізації. Утім, зазначають експерти, наказ про її початок диктатор, найімовірніше, віддасть після того, як забезпечить собі п’ятий термін у кріслі президента.
Читайте також: Президентські вибори в Росії — не лише незаконні та недемократичні, але й злочинні, — Курносова