Роспропаганда зазнала фіаско, — Варченко про рішення США скасувати заборону на передачу озброєння “Азову”

Бійці бригади "Азов". Фото: facebook.com/azov.media4308

США дозволили українській бригаді спеціального призначення “Азов” використовувати американську зброю, скасувавши заборону, накладену близько 10 років тому. Тепер росіянам на тих ділянках фронту, де працюватимуть бійці “Азова”, буде складніше. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.

“Радий, що один із найбільш боєздатних українських підрозділів отримав можливість користуватися найсучаснішими зразками зброї, які можуть надати Україні західні партнери. Багаторічна робота над знищенням російських фейків, якими Росія постійно атакувала цю бригаду Національної гвардії ще у 2017-2019 роках, завершилася успішно. Дуже радий, що ця епопея закінчилася великим фіаско російської пропаганди”, — сказав Варченко.

Він упевнений, що бійці “Азова” швидко зможуть продемонструвати найкращі професійні якості на фронті, використовуючи американську зброю.

“Звичайно ж, хотілося б, щоб професіонали, які зібралися в цій бригаді Національної гвардії, мали можливість користуватися сучасною зброєю. Я думаю, що вони дуже швидко зможуть продемонструвати свої найкращі якості, використовуючи цю зброю. І на тих ділянках фронту, де вони працюватимуть, ворогу буде набагато важче. Українські бійці будуть успішніше і захищати себе, і знищувати ворога”, — акцентував експерт.

Він також прокоментував реакцію РФ на рішення Сполучених Штатів. Варченко не виключає, що в арсеналі у західних партнерів України ще достатньо неприємних сюрпризів для Кремля.

“Щодо сюрпризів, для нас позитивних і негативних для Кремля, то, звичайно ж, ми розуміємо, що в арсеналі у західних партнерів їх достатньо. Російська пропаганда зазнала поразки, це був досконалий обман, вигадки, фейки, якими вона дуже густо насичувала все те, що впродовж багатьох десятиліть, навіть століть, пов’язувалося з любов’ю до України. Тому ми розуміємо, що не це рішення радикально якось пришвидшить передачу додаткової техніки українським військовим. Це просто логіка, яка повернулася і в цю частину українських Сил оборони. І це дуже добре”, — акцентував спікер.

На думку Варченка, західні артилерійські знаряддя, бронетехніка дуже серйозно посилять наступальний і оборонний компоненти, який може використовуватися “Азовом”.

“Азов” — бригада, яка, передовсім, може проводити активні наступальні дії. Тому сучасні, не радянські, а західні зразки зброї та техніки дозволять на якийсь серйозний відсоток або навіть у рази підняти боєздатність цього підрозділу”, — резюмував гість ефіру. 

Нагадаємо, близько 10 років тому бійцям 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України заборонили використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США вважали, що деякі з його засновників дотримувалися ультранаціоналістичних поглядів. Тепер же Вашингтон дозволив використовувати “Азову” озброєння, передане Україні Сполученими Штатами Америки.

Прямий ефір