Механізм виключення Росії з Ради безпеки ООН дуже складно реалізувати Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
Він нагадав, що 5 країн (США, Китай, Велика Британія, Франція, Росія) є постійними членами Ради безпеки ООН й ще 10 присутні там по два роки за принципом ротації.
“Немає механізму виключення РФ із Ради безпеки. Вірніше, він є, але реалізувати його дуже-дуже складно”, — сказав Левченко.
Дипломат назвав “дуже несмішним” той факт, що 1 квітня Росія, яка розв’язала війну проти України, почне головувати в Радбезі ООН. Левченко підкреслив, що вже саме членство РФ в ООН — це серйозне порушення процедурно-протокольного характеру.
“Це дуже зухвалий напад на Україну, звичайно ж, постійного члена Ради Безпеки, ну, просто всіх шокує. Але, з усім тим, Україна продовжує дипломатичну боротьбу, щоб елімінувати з ООН злочинну державу-агресора, якою є Російська Федерація… Набагато простіше виключити Росію не з Ради безпеки, а взагалі з членів ООН. Тоді автоматично вона втрачає і свій статус члена Ради безпеки. Причому виключати потрібно не шляхом голосування, проведення Генасамблеї, а шляхом того, як ми вже поставили питання перед Секретаріатом ООН — на яких підставах Росія зайняла місце Радянського Союзу”, — переконаний Левченко.
Він наголосив, що після розпаду СРСР у 1991 році Росія незаконно отримала місце в ООН. Не було рішення Ради безпеки щодо рекомендації Генасамблеї провести голосування про те, що в організації з’являється новий член — Російська Федерація.
“Раз не було дотримано процедуру, яка прописана статутом ООН, тому Росія і займає це місце незаконно”, — сказав Левченко.
Читайте також: Україна проти головування Росії в Раді безпеки ООН і очікує на ефективні дії