Прохамасівська позиція Росії є продовженням політики СРСР щодо Ізраїлю, яка, крім дуже короткого періоду часу, була спрямована на протидію йому. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг.
“Направляли арабські країни на те, щоб вони нападали на Ізраїль, сприяли розвитку терористичних організацій, тренували терористів на території Радянського Союзу. Все це добре відоме. Загалом Росія продовжує робити те, що робив Радянський Союз”, — коментує він.
Росія, на думку гостя ефіру, зацікавлена у розширенні конфлікту на Близькому Сході.
“Їй вигідно, щоб війна на Близькому Сході розширювалася, щоб вона була ще більшою. З різних причин. І через те, що це відвертає світ від її війни проти України. І з тієї причини, що в Росії думають, що це відвертає західні ресурси, скажімо, американські ресурси на допомогу Ізраїлю, і Україні менше допомагатимуть США. І просто з тієї причини, що Росія рада завдавати будь-яких уколів та ударів демократичному світу, вважаючи, що цим його послаблює та посилює свій авторитарний світ. Тому, з усіх поглядів, Росії вигідний цей конфлікт. Вигідним є його продовження і вигідним є його розширення”, — заявив професор Нью-Йоркського університету.
Він також упевнений, що в Росії наростатиме антисемітська та антиізраїльська пропаганда.
“Коли у будь-якій країні починає утворюватися тоталітарний режим, Росія саме такою країною є, то обов’язково рано чи пізно у чомусь стають винні євреї. Якщо є єврейська держава, то дуже просто: тоді її треба звинувачувати у всіх смертних гріхах. Тому ця пропаганда є, вона продовжуватиметься. Я думаю, що вона тільки посилюватиметься. І те, що було в Махачкалі, я боюся, може виявитися лише початком чогось набагато страшнішого і гіршого, особливо для тих євреїв, які ще живуть у Росії”, — сказав Ігор Айзенберг.
Раніше російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов в ефірі FREEДОМ висловив думку, що прохамасівська позиція, зайнята Москвою, частково призначена для внутрішньої російської аудиторії, якій потрібно показати, що Росія захищає “принижених та пригноблених”. Але більшою мірою це особиста помста Путіна прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньягу, який вважався близьким другом Кремля, за те, що він не підтримав путінську агресію щодо України.