Росії не вдалося створити розкол усередині НАТО, — Джигун

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Росії не вдалося створити проблеми і розкол всередині НАТО. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Максим Джигун.

Він нагадав, що ще 2022 року країни НАТО визнали РФ головною загрозою для блоку й почали пошук шляхів, як мінімізувати ці ризики. Так, у 2023 році члени Альянсу ухвалювали рішення про збільшення виробництва різних видів зброї та допомогу Україні.

“У 2024 році ми бачимо, що створюється нова коаліція підтримки України щороку з виділенням 40 млрд євро. Хоча ми розуміємо, що приблизно такі суми й виділялися в минулі роки, але вони не були якось об’єднані, вони не були координовані з боку НАТО. Цього року з’явилася платформа, як я розумію, вона прийде на заміну “Рамштайну”, який відбувався під протекторатом, скажімо так, і лідерством Сполучених Штатів. Сьогодні НАТО забирає цю роль, і ми побачимо, що не тільки від Сполучених Штатів, скажімо так, залежатиме ситуація в Україні”, — сказав Джигун.

Політолог зазначив, що всі ці кроки зроблені через внутрішньополітичну ситуацію в США, оскільки Альянс хоче якось себе убезпечити та створити інструменти захисту своїх інтересів та інтересів України.

“У той час, коли Російська Федерація намагається підірвати єдність сил усередині Альянсу і намагається створити якісь проблеми всередині блоку та роз’єднати позиції головних країн, усе-таки ми бачимо, що одностайно ухвалюють рішення й моделі поведінки НАТО стосовно Росії і, звісно ж, Китаю та інших авторитарних режимів у світі. Сьогодні і Столтенберг, і Байден, і Шольц, і інші лідери альянсу розуміють, що це унікальний час, коли, скажімо, викликів для НАТО більше, ніж будь-коли в минулому, і потрібно об’єднуватися для того, щоб мінімізувати ці загрози”, — сказав Джигун.

Він наголосив, що водночас для НАТО ключовим залишається питання України, і на Вашингтонському саміті досить багато було зроблено заяв щодо посилення її обороноздатності.

Читайте також: ППО, F-16 і “міст у НАТО”: повні підсумки саміту Північноатлантичного альянсу для України

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що всі члени НАТО виступають за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. 

Прямий ефір