Росії доведеться пережити кілька хвиль еміграції, поки не завершиться війна, яку Кремль розв’язав проти України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський соціолог і журналіст Ігор Ейдман.
“Я думаю, що наступна масова хвиля еміграції почнеться, коли буде з неминучістю знову-таки оголошено чергову хвилю мобілізації. Вони зараз, перед виборами не хочуть оголошувати мобілізацію зі зрозумілих причин. Але після виборів, я думаю, неминуче оголосять. І це означатиме, що, як і позаминулого року, восени, сотні тисяч, а то й мільйони росіян побіжать знову з країни. Це буде черговий удар по мрії Путіна про зростання кількості кріпаків. Кріпаки у нього скоро розбіжаться. Принаймні, поки війна не закінчиться, періодично будуть хвилі мобілізації й хвилі, відповідно, еміграції”, — сказав Ейдман.
На його думку, ситуація в Росії зараз зайшла в глухий кут в усіх напрямках — країна веде невдалу для себе й дуже марнотратну війну, потрапила під санкції, втратила західні ринки тощо.
“Усі ці проблеми, що накопичуються, депресивно позначаються на економічній ситуації, соціальній сфері, психологічній ситуації в Росії. Зараз ще росіяни всі сподіваються, їхня пропаганда їх же переконує: що нічого, нічого, потерпіть, зараз ще трохи й ми тут переможемо, бла-бла-бла, й все стане добре. Звісно ж, нічого добре не стане, нічого вони там не переможуть, і ситуація буде тільки гіршою й гіршою. І в якийсь момент вони, я думаю, почнуть все-таки усвідомлювати. Я думаю, що в правлячій верхівці багато людей уже це усвідомили, але й суспільство теж це усвідомлюватиме. Але чекати якихось швидких змін, я думаю, не варто”, — сказав соціолог.
Читайте також: Скорочення населення РФ: Путін відправляє чоловіків на фронт, а жінок змушує народжувати (ВІДЕО)
Нагадаємо, російський опозиційний політик, член Ради З’їзду народних депутатів Олександр Осовцов вважає, що керівництво Росії не припинятиме воєнні дії, що може призвести до оголошення другої хвилі мобілізації в країні. На його думку, з огляду на наростаючий рівень невдоволення, можливі серйозні соціальні наслідки, аналогічні тим, які відбувалися під час Першої світової війни.