Росіяни застосовують китайський підхід — копіювання: проєкт дрона “Одуванчик” прокоментував Романенко

Ігор Романенко. Скріншот: uatv.ua

Україна розвиває морські безпілотні апарати, здатні діяти як на воді, так і під водою. Вони відіграють важливу роль у боротьбі з Чорноморським флотом РФ. Росія ж копіює розробки. Про це сьогодні, 17 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Важливо відзначити, в принципі, їхній підхід — вони зробили висновки після першого року війни щодо того, що з демілітаризацією Сил оборони України в них кепсько йдуть справи, і тому розшукують із підбитої техніки та озброєння Сил оборони України, які становлять інтерес, світові розробки. У Силах оборони їх стає все більше і більше. Вивчають цю техніку і намагаються її копіювати, але йдуть за китайським підходом — китайці по всьому світу скуповували що є сучасне, прогресивне чи не зовсім, але яке можна використовувати, копіювали їх. Свого часу був комічний підхід, а зараз усе це набрало обертів. І росіяни йдуть цим шляхом”, — сказав він.

Водночас Романенко відзначив стратегічні позитивні дії Сил оборони України цьогоріч.

“На мій погляд, насамперед стосуються дій Військово-морських сил, Служби безпеки України. Морські дії на Чорному морі призвели до того, щоб витіснити кораблі та судна ЧФ із Криму в Новоросійськ та інші порти, що забезпечує роботу нашого “зернового коридору”. По-друге, дії Командування Повітряних сил і ППО Сухопутних військ, та інші, хто пов’язаний із ППО і ПРО, ефективно виконують свої функції із захисту об’єктів і території нашої держави та з прикриття військ. Хоча засобів недостатньо. Але цьогоріч Україна стала державою з протиракетною обороною. Не багато таких країн, і це дуже важливо, і ми бачимо, як це реалізується тут. Тому перші дрони вже кілька місяців тому вони збирали в Криму, вивчали, підривали. Зараз ситуація змінюється, збирають будь-які якісь рештки від цих дронів. Оскільки ми бачимо, наскільки вони ефективні. Поки що виробництво копій за характеристиками не поставлено на потік, і характеристики поступаються нашим, але вони працюють. Росія — ресурсна держава, і вони в цьому плані займатимуться далі”, — розповів генерал-лейтенант.

На його думку, Україні слід продовжувати робити свої розробки. Уже зроблено три надводних типи безпілотників безекіпажних, а також закінчуються випробування підводного БпЛА. Важливо мати безпілотні апарати в повітрі, на землі, на воді та під водою. І все це в Україні розвивається.

Читайте також: Зміцнення військово-морської оборони України: морську коаліцію очолили Велика Британія та Норвегія (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, “Одуванчик” — другий тип морського дрона, про створення якого заявила країна-агресор Російська Федерація. За словами військового експерта Валерія Рябих, ця програма, скопійована з української, страждає ще на рівні концепції. Адже Україна почала виробляти і використовувати морські дрони як засіб протидії військовій машині РФ у Чорному морі за відсутності власного великого флоту. А вже заявлені цілі Росії — суто терористичні.

Прямий ефір