Росіяни замерзають — новини про комунальні колапси в різних містах РФ з’являються щодня (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Підмосков’я замерзає. Там через комунальний колапс уже близько 10 міст без опалення. Сильні морози призвели до зупинки котелень, розривів труб і потопів. Росіяни палять багаття, щоб зігрітися, розігрівають їжу на свічках і живуть у квартирах з кригою. Скарги на крижані батареї надходять і з інших регіонів Росії. Жителі країни записують відеозвернення до посадовців, повідомляє FREEДОМ.

За словами жителя Бібірево, немає ні світла, ні гарячої води, ні холодної води, ні опалення.

Новини про комунальні колапси в різних містах РФ з’являються щодня.

“Уже 5 днів у мене температура більш як 8 градусів не підіймалася”, — сказала жителька Красноярська.

Сильні морози, які прийшли в Росію кілька тижнів тому, практично паралізували Підмосков’я. Там через зношеність обладнання ЖКГ виходять з ладу котельні, лопаються труби, під’їзди наповнюються окропом і парою. У квартирах з’являється цвіль і крига.

“Схоже, тут усе сумніше, ніж думали. Тут крижані сталагміти. Весь кут льодишки. По плінтусу вже почорніло. І що з цим робити?” — розповіла жителька Подольська.

У місті Електросталь проживає близько 140 тисяч осіб. З грудня минулого року, щоб вижити, люди розігрівають їжу за допомогою свічок, а гріються біля багаття у дворі.

На карті виділено міста Московської області, в яких замерзають росіяни. Вони записують відеозвернення до посадовців і просять врятувати їх від холодної смерті.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом вимкнення опалення, також російські ЗМІ повідомили про затримання винуватців відсутності тепла в місті Подольську. Там заарештували місцевого посадовця та начальника котельні. Однак ситуація поки що не покращується. За словами жителів, із кожним морозним днем стає лише гірше.

Комунальна інфраструктура в Росії зношена на 60%. Такі дані за 2021 рік, коли проводився аудит. Зараз ситуація стала ще гіршою. Кошти, які могли піти на заміну старих труб і будівництво сучасних котелень, витрачаються на обстріли інфраструктури та житлових будинків українців. Наприклад, ракетна атака 2 січня обійшлася Кремлю в 650 млн дол. Більша частина комунікацій у Росії прокладалася в 60-80-ті роки минулого століття.

Також до колапсу ЖКГ у РФ призвели мобілізація фахівців і вербування мігрантів на фронт. Комунальні підприємства відчувають кадровий голод.

“Майже 4 тижні співробітники Шуйського водоканалу перебувають у навчальній частині. У будь-який момент їх можуть відправити в зону бойових дій”, — йшлося в одному з сюжетів російського ЗМІ.

За прогнозами синоптиків, сильні морози протримаються в Росії ще щонайменше тиждень, тому кількість подібних подій тільки зростатиме.

https://www.youtube.com/watch?v=k7-SI6ZCYAs

Читайте також: Підприємства оборонного сектора Росії працюють у гарячковому режимі — до чого це призведе (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів автор видання “Новая газета. Европа” Андрій Серафімов, російська влада воліє не брати на себе відповідальність за комунальні, житлові проблеми, що виникають через непридатність комунікацій, які залишилися ще з часів Радянського Союзу. На його думку, важливо, щоб росіяни ставили правильні запитання владі про стан свого ЖКГ — особливо напередодні березневих виборів.

Прямий ефір