Росіяни вже не можуть собі дозволити бити такою кількістю ракет, як це було 29 грудня, — Ігнат

Наслідки ракетної атаки РФ на Україну 29.12.2023. Фото: dsns.gov.ua

У тактиці російських масованих обстрілів України нічого не змінилося. Противник хитрий і підступний, він використовує широкий спектр озброєння і велику його кількість. Від 29 грудня росіяни відновили масовані ракетні атаки по Україні. Про це сьогодні, 9 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

“Ворог вчиться, підступний, хоче нас обдурити, знищити. А ми маємо бути готові до таких речей, як обстріли, зокрема ракетні. Ми бачили три атаки — 29 грудня, 2 і 8 січня з певною періодичністю. Ще 29 грудня і 2 січня не було таких морозів. Але до України прийшов циклон і ворог, можливо, з огляду на ці фактори дещо змінюватиме акцент”, — сказав він.

За словами спікера, ЗС РФ застосували широкий спектр озброєння — крилаті ракети різних типів (“Калібри” були одноразово застосовані 2 січня в кількості 3 штук), зокрема балістика. Багато балістики було по східних регіонах — Харківщина, Дніпропетровщина і південніше — Запоріжжя та Кривий Ріг. Було застосування “Іскандерів”, С-300, С-400. Також “Кинджали” і крилаті ракети Х-22, які під час заходу на ціль летять по балістичній траєкторії, тому їх теж можна віднести до балістичних. Жодної такої ракети не було знищено від початку повномасштабного вторгнення, уточнив Ігнат.

“Зміни в тому, що ворог почав масовані атаки від 29 грудня, чого не було певний період, починаючи з осені. Осінні три місяці були більш-менш по ракетах спокійні, чого не скажеш по “Шахедах”. “Шахедів” була величезна кількість. Раніше ми говорили, що ворог робитиме основний акцент на “Шахеди”, і ми бачимо, що їх ну дуже багато”, — додав він.

Коментуючи масштаби російської атаки 8 січня, спікер зазначив, що потрібно дивитися по містах — кожен регіон постраждав по-своєму від тих чи інших типів ракет.

“Там уламки впали, там ракети, там є влучання подекуди, подекуди взагалі незрозуміло куди цілили. Російські ракети летять не завжди в ціль. Вони часто б’ють ракетами, які можуть навіть у полях падати, можуть розірватися в повітрі. До нашого активу 18 з 24 можна доплюсовувати ракети, які не досягли своїх цілей. Які можуть втратити свою ціль радіолокаційно або ж просто впасти десь у полі”, — каже Ігнат.

Крім того, за інформацією спікера, є певні дані, що не всі випущені Росією ракети досягають своїх цілей, навіть не долітаючи до території України. У попередній атаці в селі Воронезької області впала крилата ракета і знесла будинки, є жертви.

“Тому Росія і запускає зазвичай ракети над Каспійським морем, щоб такі випадки, якщо ракета впала, то у воду, щоб не було очевидних руйнувань. Багато хто каже, що не одна ракета вже в Каспії плаває”, — зазначив він.

Перед Новим роком росіяни хотіли потужно вдарити, щоб в Україні все горіло — і столиця, й інші міста.

“У такому плані атаки планувалися і під час попереднього опалювального сезону 2022-2023 рр., коли планувалася одна атака, наступного дня була менш потужна, на дві третини менша. Вони працювали з коригування. Що не вдалося вразити, вони намагалися досягти своїх цілей. І з періодичністю такою, як ми маємо зараз, вони продовжували атаки тією чи іншою кількістю ракет. Звичайно ж, вони не можуть собі дозволити бити такою кількістю ракет, як це було 29 грудня. Якщо так продовжуватиметься, вони просто залишаться скоро без ракет. Вони нарощували і влітку, і восени свій ракетний потенціал, який витратили на попередній опалювальний сезон. Понад 1 100 ракет високоточних було витрачено у 2022-2023 рр. за 6 місяців”, — резюмував Юрій Ігнат.

Читайте також: Конвеєр із виробництва ракет у Росії працює дуже добре, — офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ

Нагадаємо, як заявив військовий експерт, офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ Андрій Крамаров, складно передбачити інтервали, коли Росія завдасть по Україні чергового масованого ракетного удару. Залежно від різних типів, наприклад, крилатих ракет, щоб ракету підготувати до запуску, потрібно від 7 до 14 днів. У короткий період можуть бути внесені певні корективи.

Прямий ефір