Росіяни використовують нову тактику: виводять на бойове чергування в Чорне море підводні човни, а не надводні кораблі. Про це сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук.
“Зараз у Чорному морі перебуває на бойовому чергуванні підводний човен 636-го проєкту “Варшав’янка”, який є носієм крилатих ракет типу “Калібр”. У принципі, як ви бачите, вони прийшли все-таки до якоїсь певної тактики. Полягає вона в тому, що вони використовують підводні човни для того, щоб перебувати в Чорному морі. До цього там “Алроса” чергувала досить довго. Це попередній проєкт “Палтус”, ця вже трохи свіжіша. У принципі, таких у них три тут залишилося, одна з них не виходить з порту. Найімовірніше, вона зараз перебуває не в дуже боєготовому стані. І ось дві у них періодично заходять у Чорне море. Тобто надводних кораблів немає, але в такий спосіб вони присутні”, — сказав він.
Плетенчук зазначив, що будь-які підводні човни є складною ціллю.
“Коли він виходить із гавані, звичайно, в принципі, ми бачимо, що він пішов у море. І, звичайно, вже безпосередньо, коли він перебуває там, він стає складною ціллю. Це факт”, — сказав спікер.
За його словами, кораблі Чорноморського флоту стали відвідувати Темрюк у Краснодарському краї, але основним місцем базування у них залишається військово-морська база “Новоросійськ”.
“Але після останнього виходу кораблів із Криму, в принципі, ситуація не змінювалася. Тоді, нагадую, вийшло шість одиниць. Сталося це після знищення малого ракетного корабля “Циклон”. Після цього вони ніяк тактику особливо не змінювали. Єдине, що був проведений перехід в Азовське море групи кораблів. Серед них три носії проєкту “Буян-М” та три великі десантні кораблі. Там різні проєкти, й вони, відповідно, зараз перебувають в Азові”, — розповів Плетенчук.
Читайте також: Чорноморський флот РФ провалив чотири свої основні завдання, — Лакійчук
Нагадаємо, Військово-морські сили Збройних сил України (ВМС ЗСУ) провели навчання в Чорному морі. Їхні основні елементи — десантування, маневрування й висадка особового складу на необладнане узбережжя.