Росіяни вивели в Азовське море 8 кораблів, зокрема 3 ракетоносії, — Братчук

Азовське море. Фото: gettyimages.com

В Азовському морі перебувають вісім російських кораблів, з яких три ракетоносії. Про це сьогодні, 13 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Ми дійсно бачимо, що сьогодні в Азові перебуває на ранок вісім російських кораблів, з них три ракетоносії, які кілька останніх днів уже просто прописалися в Азовському морі. 24 “Калібри” на борту. Відразу відповім про ракетну небезпеку. Вона дійсно потенційно є, тому що ці надводні кораблі-ракетоносії споряджені, вони можуть виконати бойове завдання, тобто відстрілятися “Калібрами”, — сказав він.

Водночас у Чорному морі зафіксовано один російський підводний човен. Братчук наголосив, що на сьогодні тільки підводні човни досить старих проєктів можуть нести бойове чергування в Чорному морі.

“Тому що надводні кораблі одразу стають ціллю й мішенню для Сил оборони. Треба переміщати. Перемістили, ясна річ, в Азов. Чому? Знову-таки повертаємося, наприклад, до порту “Новоросійськ”. Порт “Новоросійськ” сьогодні не є безпечним портом для ракетоносіїв Чорноморського флоту”, — зазначив спікер.

Братчук наголосив, що порт “Азов” росіяни укріплюють загородженнями за допомогою барж, що вони робили й для захисту Кримського (Керченського) мосту. Водночас він нагадав, що нещодавно в Азовському морі було завдано удару по російських баржі та буксиру.

“На мій погляд, найважливіше в тому, що українські БпЛА, а, можливо, далі й морські дрони, прокладають собі маршрут уже й у таких локаціях Азова. І це говорить про те, що безпекова ситуація для російського Чорноморського флоту в Азові сьогодні стає очевидно загрозливою. Тому маршрути прокладаються, проходять, ба більше, у внутрішніх водах Чорного моря, тобто візьмемо, наприклад, те ж саме озеро Панське, де був підбитий буксир. Усе це напрацювання, які будуть реалізовані потім у більш масштабних операціях. Тож флот утік на Азов, але недовго йому там залишилося, недовго”, — наголосив Братчук.

Читайте також: Росіяни виводять на бойове чергування в Чорне море підводні човни — подробиці від Плетенчука

Раніше начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук розповів, що російські окупанти ховають частину своїх військових кораблів в Азовському морі, прикриваючись цивільними суднами.

Прямий ефір