Росіяни легко сприймають будь-які спотворення історії в короткі терміни. Все це відбувається через те, що після розпаду Радянського Союзу у суспільній свідомості не сформувалося етичне ядро, навколо якого мають нашаруватись історичні уявлення. Таку думку сьогодні, 5 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила російська історикиня Голокосту та перекладачка Ксенія Кример.
“Після падіння Радянського Союзу не відбулося головного — у суспільній свідомості росіян не сформувалося жодного етичного ядра, навколо якого людина може нашарувати свої уявлення про історію. Не названо те, що відбувалося з людьми за радянських часів, цьому не дано жодної етичної оцінки. Що тотальний терор — це абсолютне зло”, — сказала вона.
Радянському терору не було надано жодних юридичних оцінок, що дозволило сформуватися у свідомості громадян Росії думки про те, що державній владі підвладно і допустимо все.
“Дуже важливо сказати, що не проведено жодних юридичних процесів. Жодних юридичних оцінок не було дано тому, що відбувалося в радянський період. Жодних моральних та етичних оцінок цьому не було дано. Тому все складно, все можна. Справді, досить складно розрізняти катів та жертв, але цю роботу треба робити. І в цьому важлива проблема та джерело нинішньої катастрофи”, — резюмувала історикиня.
Читайте також: Росіяни не мають жодної цінності без “державного монстра”, на території якого вони проживають, — Кример