Росіяни відчувають нестачу військової техніки — використовують усе, що може їздити, — Лакійчук

Знищена російська техніка. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

За останню добу російські окупанти втратили на фронті понад 200 одиниць автомобільної техніки. Війська РФ продовжують використовувати для атак будь-які доступні транспортні засоби. Це свідчить про те, що ворог відчуває дефіцит у техніці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 січня, сказав керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.

Експерт також зауважив, що високий показник знищеної неброньованої техніки росіян говорить про те, що українські військові намагаються відрізати логістику ворожого угруповання сил.

“Знищуються не тільки легковики. Це і машини транспортної групи: всілякі “Урали”, ГАЗи, ЗІЛи, які забезпечують підвезення техніки боєприпасів до логістики ворожих сил. Те, що збільшується кількість втрат неброньованої техніки, говорить про те, що Збройні сили України намагаються відрізати тили, логістику ворожого угруповання сил. Без тилу ти — купа заліза і людського “м’яса”, — сказав Лакійчук.

Спікер також наголосив, що активність бойових дій на фронті не знижується. На низці напрямків окупанти під час штурмів намагаються переміщатися на всьому, чим доведеться. 

“Росіяни зараз на цілій низці напрямків намагаються наступати, переміщатися до позицій не на спеціалізованій техніці, а на чомусь, що прийдеться: від жигулів до баггі. Ось, власне, і результат. Активність їхніх дій не тільки не знижується, але й збільшується. Особливо на Покровському напрямку, починаючи від Часового Яру на півночі й закінчуючи Кураховим на півдні. Більше половини бойових зіткнень за добу на всю величезну лінію фронту припадає саме на цю ділянку”, — зазначив гість ефіру.

За словами Лакійчука, у росіян також є проблеми із системами озброєнь великого та середнього калібру.

“На це вказує те, що вони закуповують або беруть у борг, назвіть як завгодно, корейські системи радянського виробництва, а також корейські аналоги, які не відповідають радянським стандартам за калібрам. Відповідно, потрібні спеціальні снаряди. Це складний логістичний такий “фінт вухами”. Але якщо росіяни на це йдуть, значить проблеми серйозні”, — сказав Лакійчук.

Другий аспект, який свідчить про дефіцит техніки у противника, за словами експерта, це застосування так званих “машин Франкенштейна”, коли до МТ-ЛБ та іншої техніки намагаються прикріпити корабельні артилерійські системи.

“Це нераціонально, але це говорить про те, що іншого виходу в них немає. Навіть БТР-152 бачили на окремих напрямках. І це свідчить про те ж саме, що і застосування на полі бою не військової техніки, а жигулів та баггі, мотоциклів. Використовується все, що може їздити. Якщо воно має якусь імпровізовану броню або хоча б стару броню, то, звісно, це йде вперед. Це свідчить, безумовно, про те, що порівняно із ситуацією три роки тому, російська окупаційна армія, я не кажу про Росію загалом, відчуває дефіцит техніки”, — резюмував гість ефіру.

Читайте такожПеремоги в сучасній війні можна досягти не перевагою в живій силі, а технологіями, — Гетьман

Раніше повідомлялося, що окупаційні війська відчувають нестачу військової техніки та застосовують для штурмів цивільний транспорт

Читайте також: Використовуючи в штурмах “Жигулі”, росіяни отримують певну фору — доводи Селезньова

Прямий ефір