Росіяни в окупованій частині Запорізької області перетворюють історичні будівлі на казарми, а кургани — на укріплення — дані райради

Російський окупант. Фото: Аргументи і факти

У тимчасово окупованій частині Запорізької області росіяни знищують культурну спадщину України: будівлі перетворюють на казарми та склади, а історичні кургани — на укріплення. Про це сьогодні, 8 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.

“Якщо ми говоримо про історичні будівлі, то вся нерухомість, яка окупантів цікавить як склад боєприпасів, як казарма для розміщення особового складу, як будь-який об’єкт, в якому можна зберігати або ремонтувати техніку, вони його саме за таким призначенням використовують. Окремо виокремлю кургани, якими багата Запорізька область та які мають історичну цінність, кургани, яких там досить багато, і вони розташовані в полях, вони були під охороною держави, зараз дуже багато перекопано та перетворено на укріплення. Тобто окупанти взагалі не шкодували цього всього. Їм просто плювати на історію, по суті. Причому не на українську історію, а на історію народів, які жили століття тому”, — сказав він.

Дудукалов наголосив, що окупанти цілеспрямовано знищують пам’ятники, пов’язані з новітньою історією України, а також “воюють” із будь-якими знаками і вказівниками українською мовою.

“І зрозуміло, що деокупація покаже нам, що окупанти вижили просто все, що несло з собою якусь історію, все, що несло з собою спогади про Україну. Однак альтернативи та нічого нового окупанти запропонувати не змогли. Вони досі згадують якусь велич Радянського Союзу”, — сказав він.

Читайте також: З окупованих територій Запорізької області Росія вивозить корисні копалини, використовуючи Керченський міст — дані британської розвідки

Нагадаємо, за час повномасштабної війни Росія знищила або пошкодила понад 700 об’єктів культурної спадщини України. Офіс генерального прокурора веде ще понад 70 розслідувань. Водночас Київ готується судитися з Москвою в міжнародних інстанціях.

Прямий ефір