Росіяни тікають від Путіна: як Грузія, Казахстан і Киргизстан приймають тих, хто ухиляється від мобілізації (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Понад 260 тисяч росіян залишили територію своєї країни після оголошення Володимиром Путіним “часткової мобілізації”. Такі дані наводить “Нова газета. Європа” з посиланням на власне джерело в адміністрації президента Росії, передає FREEДОМ.

На тлі поширення чуток про можливе закриття кордону для чоловіків призовного віку черги на КПП країн ближнього зарубіжжя з кожним днем ​​стають дедалі довшими.

Кореспонденти “Настоящего Времени” в Грузії, Казахстані та Киргизстані побували на кордонах із Росією, поговорили з росіянами, що втекли від мобілізації, і з тими, хто їм допомагає.

Грузія

На кордоні одна з найбільших черг, люди стоять у заторах по 30-40 годин. При цьому виїхати можуть не всі. На російському КПП деяким вручають повістки в армію, а на грузинському можуть розвернути за небажану символіку або за відмову визнавати Крим частиною України, а Абхазію та Південну Осетію — Грузії.

Ті, хто їде машинами, стоять у черзі в кращому випадку добу. І це якщо дуже пощастить. Рух із Грузії у напрямку Росії порівняно вільний. Затори тільки біля самого КПП, і то переважно через трейлери. Російські громадяни, які повертаються до Росії, загалом менш балакучі. Хоча дехто навіть зізнається, що готовий поїхати воювати в Україну.

Казахстан

Через наплив іноземців у прикордонних казахстанських містах різко зріс попит на оренду житла. І знайти квартиру стає дедалі складніше. В Уральську людям, які втекли від мобілізації, вирішив допомогти кінотеатр. Він дав притулок сотні російських громадян, які в’їхали на територію країни.

На автомобільних та залізничних вокзалах росіян зустрічають волонтери, які організували підвезення гарячого харчування.

Як бути далі, російські релоканти не знають. Одні поки що планують освоїтися в Уральську. Інші розглядають маршрути у дальнє зарубіжжя. Але ще тиждень тому ці люди не думали про еміграцію. Рішення залишити свою країну було спонтанним та поспішним.

До громадян Росії, які біжать від мобілізації, у Казахстані ставляться по-різному. Є незадоволені масовим напливом іноземців, звучать навіть заклики закрити державний кордон. А є й ті, хто просто допомагає людям. Незалежно від їхніх політичних поглядів.

Киргизстан

У Киргизстані через наплив громадян Росії теж спостерігається ажіотаж на ринку оренди нерухомості. У Бішкеку практично не залишилося вільних готелів, важко зняти квартиру. Ціни зростають останні чотири дні. Люди бронюють усі вільні місця у столиці, Оші та навіть на узбережжі Іссик-Куля.

Власники готелів вимикають оголошення на закордонних сервісах, усі вільні номери викуповують онлайн за лічені години. Ціни зростають, але попит це не зменшує. Все менше залишається оголошень і про оренду квартир.

Деякі росіяни вже летять чи їдуть на узбережжя озера Іссик-Куль. Схожа ситуація і у південній столиці Киргизстану — Оші. У соцмережах та месенджерах пишуть, що вільних місць у готелях та хостелах дедалі менше.

Читайте також: До російських підрозділів на передовій почали прибувати непідготовлені мобілізовані, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір