Росіяни проводять модернізацію своїх ракет, але є сумніви в її ефективності. Про це сьогодні, 24 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Дійсно, зараз можна говорити про модернізації, але тут є кілька моментів. Якщо ми говоримо про ракету Х-22, то процес її модернізації і спроб модернізації розпочався ще наприкінці 1970-х — на початку 80-х. Тобто це стара версія про модернізацію Х-32. Х-22 — ракета сама по собі дуже-дуже дефективна. У неї величезна кількість недоліків. Єдина перевага — це бойова частина, практично тонна. Дуже потужна бойова частина. У Росії на сьогоднішній день у застосуванні немає ракет, які б могли бути порівнянні за руйнівною силою з Х-22, конвенційного типу… Тому для того, щоб підвищити її характеристики, вони повернулися до концепції Х-32”, — сказав він.
Концепція Х-32 передбачає створення на базі Х-22 більш далекобійної — дальність польоту до тисячі кілометрів, і більш точної ракети. Водночас Коваленко підкреслив, що навіть базові характеристики X-22 не відповідають функціоналу.
“Саме в Україні було продемонстровано те, що ці ракети можуть відхилятися навіть на 2 кілометри. У районі Дніпра саме таке відхилення від цілі було у ракети Х-22. Тому говорити про те, що вони змогли довести Х-32 до якогось сучасного рівня, у мене є серйозні сумніви, оскільки сама по собі паливна система не змінена. А доповнення щодо точності — так, добре, можуть доповнити сучасними системами наведення. Але з іншого боку, за нинішніх умов аврального виробництва ракет, навіть умовно високоточні ракети — Х-101, Х-555, “Калібр” — навіть вони мають відхилення від цілі більше ніж 50 метрів, а іноді сягають 100-150. Тобто говорити про високоточну зброю зараз щодо Росії навіть не доводиться. Тому так, певний процес модернізації вони проводять, але наскільки він ефективний і дієвий — у мене є серйозні сумніви”, — сказав Коваленко.
Він також зазначив, що росіяни, ймовірно, накопичують ракети. Так, Х-101/555, за інформацією військово-політичного оглядача, вже місяць як не застосовуються.
“І це насторожує, якщо чесно. Ті застосування ракет, які, починаючи з 18 липня здійснювалися по Одесі, — це були “Онікси”, це були Х-22″, це були “Іскандер-М” і “Іскандер-К”. І була крилата ракета морського базування “Калібр”, яка досить-таки часто застосовується. Але на відміну від решти номенклатури, вона успішно збивається. Ну і, звичайно ж, куди без них, дрони-камікадзе іранського виробництва “Shahed-136″, а Х-101/555 так і не було”, — сказав Коваленко.
Читайте також: Російські окупанти б’ють по Одесі з території окупованого Криму — подробиці від Братчука
Раніше повідомлялося, що вночі 23 липня чергової російської повітряної атаки зазнали місто Одеса та Одеська область. Внаслідок атаки в Одесі загинула одна людина, 22 отримали поранення, з них четверо — діти. 14 осіб, зокрема троє дітей, госпіталізовано. З-під завалів рятувальники дістали жінку, що дивом вижила. Ударами зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор, пошкоджено Будинок вчених, бульвар Жванецького та житлові будинки мирних громадян. У будинках пошкоджено фасади та дахи, вибиті вікна.
У ніч на 24 липня російські окупанти здійснили нічну атаку дронами Shahed-136 по портовій інфраструктурі Дунаю в Одеській області.