Збройні сили України розширюють периметр безпеки — створюють санітарну зону в Курській області, яка серйозно скоротить бойові можливості російських окупантів. Загарбники, зі свого боку, намагаються перешкоджати українському просуванню. Але поки що — безуспішно. Про це сказав військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 14 серпня.
“Події, які зараз відбуваються на території Курської області, це насамперед про безпеку жителів нашої прикордонної території — Сумської області. Думаю, в перспективі й території Чернігівської області. Адже противник досить довгий період часу системно та методично використовував міномети, артилерійські снаряди, керовані авіабомби, щоб вбивати мешканців нашої Чернігівщини та Сумщини. Чи може це тривати вічно? Ні”, — сказав Селезньов.
Наразі українська армія продовжує розширювати периметр безпеки. Створює ту саму санітарну зону, яка серйозно скоротить бойові можливості російських окупантів, наголосив спікер.
“Ті дронові атаки, які фіксувалися на території Російської Федерації цієї ночі (14 серпня, — ред.), також спрямовані на те, щоб гарантувати той самий периметр безпеки”, — доповнив гість ефіру.
Владислав Селезньов нагадав, що Кирило Буданов, керівник ГУР МОУ, приблизно два тижні тому зробив заяву про те, що в росіян залишилося ресурсів для проведення активних бойових дій на місяць — максимум півтора. Це свідчить зокрема про те, що росіяни зараз задіюють на полі бою і свої стратегічні резерви, зазначив експерт.
“Тому в той момент, коли українська армія тиждень тому вдарила по не дуже добре укріпленому і забезпеченому особовим складом кордону між Сумщиною і Курською областю, росіяни виявилися не готові. Вони зараз буквально поспіхом намагаються знайти хоч якісь резерви для того, щоб заткнути дірки на своїй ділянці фронту в Курській області”, — наголосив гість ефіру.
Щоб знайти резерви, російським загарбникам потрібен час, продовжив Селезньов.
“Якщо ми говоримо про угруповання військ “Север”, яке діє на території Брянської, Курської, Бєлгородської областей РФ, то варто розуміти, що з 75 тис. особового складу, який налічує це угруповання, левова частина, понад 55 тис. осіб, зосереджена на території Бєлгородської області, і частково вони ведуть бойові дії на півночі Харківщини. Щоб їм висмикнути ці сили і засоби, необхідні певні часові межі. А щоби повністю купірувати розширення плацдарму ЗСУ в Курській області, їм необхідні ще сили і засоби. Тому вони починають висмикувати буквально по крихтах із різних ділянок фронту ресурси, які можуть набрати безболісно на територію Курської області. Безболісно для реалізації початкових планів на тих ділянках фронту, звідки вони забирають ті самі додаткові сили і засоби”, — пояснив експерт.
Він вважає, що і ці методи російським окупантам не допоможуть швидко й ефективно стабілізувати ситуацію.
“Різномасті сили і засоби вимагатимуть проведення заходів з бойового злагодження, тому що різний рівень підготовки, забезпеченості і, відповідно, відсутність координації. Думаю, це ще не раз зіграє злий жарт із російським військовим керівником угруповання військ “Север” генералом Лапіним”, — сказав Селезньов.
Він також звернув увагу на те, що серед інших сил і засобів, задіяних у бойових діях на території Курської області, є підрозділ 11-го армійського корпусу РФ, який дислокується на території Калінінградської області.
“На думку багатьох військових експертів, вважається, що цей корпус є одним із найбільш боєготовних. Це очевидно, адже фактично Калінінградський анклав з усіх боків оточений країнами, які входять до Північноатлантичного альянсу. І сил і коштів на бойову підготовку для військовослужбовців цього корпусу Російська Федерація не шкодує”, — доповнив спікер.
Селезньов упевнений: якщо українська армія й надалі буде системно і методично отримувати необхідні ресурси для ведення бойових дій, у противника дуже примарні шанси на кардинальну зміну ситуації на полі бою.
Читайте також: Через операцію в Курській області атак і обстрілів з боку окупантів на інших напрямках фронту стало менше, — Селезньов
Нагадаємо, Росія направила під Курськ своїх військових з Калінінградської області.
Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що Сили оборони України контролюють 74 населені пункти РФ.
Читайте також: Раптова й успішна на всіх етапах — Курську операцію ЗСУ оцінили експерти