Росіяни переміщують носії “Калібрів” у Каспійське море — чи змінить це характер ракетної загрози: відповідь експерта

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Після ефективних дій Сил оборони України в Чорному морі російські окупанти почали переводити в Каспійське море деякі свої кораблі, зокрема носії крилатих ракет “Калібр”. Ці завдання росіяни цілком можуть реалізувати та багато при цьому не втратять. Однак нечасте застосування “Калібрів” може свідчити про проблеми з логістикою. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

За словами експерта, технічно перемістити кораблі з акваторії Чорного та Азовського морів у Каспійське цілком можливо.

“Така опція існує, мережа Волго-Донського каналу дає змогу противнику переміщати, зокрема, і багатотоннажні кораблі (тоннажністю до 5 тис. тонн). Тому, якщо росіяни ставлять перед собою такі цілі, то загалом вони їх цілком можуть реалізувати. Інша справа вони не так багато втрачають через те, що змушені переміщати носії ракет морського базування типу “Калібр” в акваторію Каспійського моря”, — сказав Селезньов.

“Калібри” здатні діяти на відстані до 2 тисяч кілометрів, уточнив експерт.

“Це означає, що навіть із акваторії Каспійського моря більша частина території України перебуватиме в зоні ураження цих самих “Калібрів”. Хоча ситуація певною мірою дивна. Останнім часом ми не так часто фіксуємо застосування таких ракет. Здебільшого росіяни використовують ракети наземного або повітряного базування. Ракети морського базування типу “Калібр” за останній місяць — лише в поодиноких випадках. З чим це пов’язано? Чи то з відсутністю достатнього рівня налагодженої логістики для завантаження ракет на території військового порту “Новоросійськ”, чи то з певними проблемами з пусковими шахтами бойових кораблів, які є носіями “Калібрів”, — пояснив гість ефіру.

У будь-якому разі, каже Селезньов, ракетний потенціал російського Чорноморського флоту поки що досить значний.

“Цілком можливо, що зараз противник просто накопичує ресурси, щоб у той момент, коли ми будемо недостатньо забезпечені засобами протиповітряної оборони, завдати масштабного ракетного удару. Такий варіант виключати жодним чином не можна”, — доповнив спікер.

Раніше речник Військово-морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук сказав, що Росія виводить із Чорного в Каспійське море малі ракетні кораблі проєкту “Каракурт”, які ще не прийняті в експлуатацію, щоб вони не повторили долю “Аскольда” — нового судна, ураженого минулого року під час атаки по заводу в окупованій Керчі.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повідомив, що після успішних українських дій у Чорному морі, за доповідями розвідок, Росія переміщає кораблі, зокрема носії “Калібрів”, на Каспій.

Прямий ефір