Російські окупанти почали опановувати виробництво і використання малих дронів. Це ускладнює завдання Силам оборони України. Про це сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 4 жовтня.
“Саме тому, що вони прості, на жаль, у росіян жодних проблем з цим немає. У них їх досить багато, і ці дрони становлять досить велику проблему для українських захисників, тому що росіяни якраз останнім часом почали ще більше опановувати їхнє виробництво і використання. Тому в цьому відношенні зараз росіяни загалом вдосконалюються”, — зазначив гість ефіру.
Якщо говорити про більш складні апарати, у росіян є проблеми, пов’язані з комплектуючими, з виробництвом, доповнив Попович.
“Але якраз саме зараз найбільша потреба на лінії зіткнення, на полі бою — у FPV-дронах. Тому що вони ефективні проти засобів ППО, проти піхоти. І зараз росіяни, усвідомлюючи свої можливості, зробили акцент на їхньому виробництві та на навчанні персоналу. Тому якраз саме з малими дронами, які не настільки технологічні, але потребують масовості, росіяни дедалі більше вдосконалюються”, — зазначив експерт.
Щодо того, як можна протистояти такій загрозі, Попович назвав кілька чинників.
“Радіоелектронна боротьба — один фактор. Другий фактор — ще простіше, противодронні мережі, якими можна накривати і знаряддя, і позиції військовослужбовців української армії. І є ще так званий “мангал”. Якщо згадати, дуже часто на початковій стадії війни ми бачили російські танки, обладнані такими решітками. Вони намагалися використовувати їх проти “Джавелінів”. Однак це марно. А от проти дронів, у принципі, такі пристрої можуть принести користь”, — сказав гість ефіру.
Читайте також: РФ прагне збільшити виробництво БпЛА, роблячи ставку на дешевизну, — Ігнат
Нагадаємо, раніше керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко оцінив потреби українських військових у безпілотниках — до 100 тис. на день. Він також зазначив, що Україна випереджає Росію і за кількістю, і за якістю безпілотних літальних апаратів. Цей розрив слід утримувати.