Росіяни нищать українську ідентичність на тимчасово окупованих територіях, — правозахисник

Депортація українців. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Росіяни масово вивозять українців на територію Росії, а тих, хто залишився, — примусово мобілізують. Це робиться для того, аби знищити українську ідентичність та пам’ять про життя в Україні. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський.

“Росія вивозить українців з тимчасово окупованих територій України на російську територію. Що вона робить натомість? Натомість вони туди відправляють робітників із Росії з сім’ями. Тобто вона фактично робить заміщення: примусово вивезених українців заміщує своїми громадянами, щоб знищити історичну пам’ять”, — сказав він.

Лисянський зазначив, що шахтарі Луганської та Донецької областей, зокрема й сам правозахисник, ще пам’ятають рівень життя до того, як ці території окупувала країна-агресорка.

“До 2014 року при Україні на цих територіях шахтарі отримували зарплатню від 1 тис. дол. Зараз шахти практично всі знищені й закриті, а 58% шахтарів були примусово мобілізовані за статистикою самих окупантів. Тобто вони винищують там українську ідентичність і українську пам’ять, щоб не було тих людей, які пам’ятали, як там на цих окупованих територіях жилося за України”, — акцентував Павло Лисянський.

Читайте також: Депортація українських дітей до РФ і передача їх у російські сім’ї кваліфікується як воєнний злочин і елемент геноциду, — експертка

Прямий ефір