Кораблі військово-морських сил Російської Федерації (ВМС РФ) не наважуються заходити в північно-західну частину акваторії Чорного моря через небезпеку з боку Сил оборони України, які можуть вражати цілі як протикорабельними ракетами, так і дронами-камікадзе. Тому росіяни ведуть активну діяльність з пошуку шляхів розв’язання цих проблем. Про це сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
“Російське військове командування вельми нервово оцінює результати російсько-українського протистояння в частині знищення кораблів російського Чорноморського флоту. Ситуація кризового рівня. Росіяни вже не наважуються заходити в північно-західну частину акваторії Чорного моря, ближче до узбережжя Одеси, Одеської області. Вони можуть потрапити в зону дії наших протикорабельних ракет типу “Гарпун” або “Нептун”. Ну і, відповідно, наші дрони-камікадзе не дрімають”, — пояснив він.
Росіянам вкрай складно забезпечити логістику головної бази Чорноморського флоту РФ у Севастополі.
“Це означає, що росіянам необхідно шукати шляхи вирішення. Низка цих шляхів були озвучені буквально днями деякими провідними експертами. Йдеться про створення додаткових груп, озброєних великокаліберними кулеметами, зенітними гарматами, які планують розміщувати на бортах кораблів, що рухаються в акваторії Чорного моря. Йдеться про посилення бонових загороджень на входах в акваторію бухт і портів, де перебувають російські кораблі. Пошук шляхів для моніторингу водного простору над акваторією Чорного моря”, — розповів Селезньов.
Українські розробники перебувають на фінальному етапі випробувань підводних ударних дронів. Тому незабаром у росіян з’явиться більше причин для занепокоєння про кораблі у Чорному морі, підкреслив експерт.
“Українське виробництво не стоїть на місці. Наразі наші розробники перебувають на фінальних етапах випробувань підводних ударних дронів-камікадзе. Це питання часу, коли станеться так, що черговий російський корабель буде відправлений на дно Чорного моря саме завдяки впливу нових рішень українських Сил оборони”, — сказав він.
Влада самопроголошеної республіки Абхазія анонсувала створення пункту базування кораблів Чорноморського флоту Росії на своїй території в порту Очамчира. Нове місце дислокації необхідне через українські удари по військових об’єктах у Севастополі, Керчі та Новоросійську. Поки що українські дрони не зможуть подолати таку відстань, але це лише питання часу, впевнений військовий експерт.
“Це питання часу, коли наші ударні морські дрони-камікадзе отримають такі технічні характеристики, які їм дозволять долати достатню відстань, щоб досягти бази в Очамчирі на території самопроголошеної Абхазії”, — констатував він.
Читайте також:Росія хоче захистити свої кораблі Чорноморського флоту від українських морських дронів: чи це буде ефективно — думки експертів