Росіяни не мають можливості уникнути військової служби навіть за станом здоров’я, — правозахисник

Російські солдати. Фото: gur.gov.ua

У Росії до військової служби призивають навіть громадян із серйозними захворюваннями, завдяки добре налагодженому механізму, створеному в інтересах влади. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів адвокат правозахисного проєкту “Перший відділ” Євген Смирнов. 

“Викликають людей із різними серйозними захворюваннями, як із зором, так і, не знаю, з якимись уже суттєвими хворобами, і просто придумують їм, що вони придатні до проходження військової служби. Механізм налагоджений. Тобто якщо людина звертається до суду, намагається відстоювати свої права, то суд призначає експертизу туди, куди потрібно”, — сказав він.

Те ж саме стосується і захисту своїх прав людини на досудовому етапі, зазначає адвокат.

“Їй навіть можуть призначити експертизу в якомусь цивільному медичному закладі, але, знову ж таки, у “своїх” фахівців. Людині, яка підлягає призову, складно вибратися з такого кола медичних працівників, людей, які відповідальні за ухвалення та оскарження рішень. Це коло сформоване і працює як механізм, усі чітко знають, що потрібно робити та в чиїх інтересах потрібно працювати. І відстояти своє право та не служити за станом здоров’я дуже складно, бо лікарі порушують усі свої клятви й готові відправити людину в армію, попри серйозне захворювання”, — наголосив Євгеній Смирнов.

Читайте також: У проєкт “Хочу жити” росіяни зазвичай звертаються уже з лінії фронту: про варіанти розповів Антонюк

Раніше військовий аналітик Ян Матвєєв розповів, що в Росії посилюються облави на призовників, зумовлені небажанням молоді служити, а також дефіцитом цієї категорії громадян.

Прямий ефір