Залучення Росією військових із КНДР показує глобалізацію війни проти України. Від Збройних сил України наразі залежить і майбутнє Південної Кореї, заявив голова дипломатичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель під час візиту до Києва. За його словами, у Брюсселі усвідомлюють, що мають продовжувати збільшувати підтримку України та допомагати у виробництві озброєння в країні, повідомляє FREEДОМ.
Російські військові разом із солдатами з КНДР атакували українські позиції в Курській області Росії, пише Forbes. У виданні зазначають: країна-агресор, мабуть, намагається витіснити ЗСУ з регіону до того, як обраний президент США Дональд Трамп обійме посаду і, ймовірно, запропонує заморозити лінію фронту. Одна з причин, через яку Пхеньян погодився відправити Москві військових, — відсутність у армії Північної Кореї досвіду ведення сучасних бойових дій. У Курській області росіяни навчають солдатів із КНДР управління безпілотниками.
“Війська Північної Кореї були перекинуті в райони неподалік лінії фронту під Курськом, щоб навчатися в реальних бойових умовах використанню дронів FPV. Упродовж трьох місяців північнокорейці будуть готові замінити російського бойового солдата, але Україна визначила місця їхньої дислокації. Ми знаємо, що на цих позиціях перебувають північнокорейці, й ці позиції були вражені”, — повідомив голова Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко.
Він уточнив, що солдати з КНДР зазнали втрат в живій силі, але масштабів не розкрив. Водночас втрати техніки 810-ї бригади морської піхоти ЗС РФ, спільно з якою діяли північнокорейці, становлять 10 БТРів. Частину бронетранспортерів знищили чи пошкодили українські військовослужбовці. Інші росіяни кинули на поле бою.
“Поява перших підрозділів у складі 810-ї окремої бригади морської піхоти… Не просто так вони з’явилися там. Річ у тому, що 810-та бере участь у найбільш активних бойових діях, переважно штурмового характеру. І вони зазнали серйозних втрат. І змушені були поповнюватися не тим резервом, який має російська армія, а отримати певне поповнення північнокорейським ресурсом”, — прокоментував військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.
Військові, передані Пхеньяном, перебувають не лише у Курській, але й у Бєлгородської області РФ. Про це з посиланням на дані української розвідки повідомив командир батальйону “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Юрій Федоренко. За його словами, північнокорейські військові у Бєлгородській області можуть зміцнити другу лінію російської оборони. Це дозволить звільнити частину російських військових та направити їх на лінію фронту.
“Присутність північнокорейців тут є зухвалим політичним сигналом для решти світу. І якщо світ зможе проковтнути цю присутність прямо зараз, то буде дуже складно повернутися до ситуації, коли ми мали важелі, щоб виграти цю війну на українських умовах”, — заявив командир батальйону “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко у коментарі The Washington Post.
Незабаром солдатів із КНДР можуть перекинути і в Україну, прогнозують військові аналітики. На тимчасово окупованих Росією територіях вони можуть зайняти другий ешелон оборони чи будувати фортифікації.
“З тилової зони, наприклад, Запорізької області, лівобережної Херсонщини тощо був би вивільнений ресурс, який ці функції у складі російських окупаційних військ виконував, і їх відправили б на лінію зіткнення, а північнокорейці виконували б цей функціонал у глибокій тиловій зоні. Але знов-таки, абсолютне нерозуміння російського командування, наскільки вони виявлять себе в тій чи іншій функції, змушує їх зараз діяти обережно. У тому плані, що вони поступово покроково починають їх вводити в бойові дії”, — пояснив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.
Ефективність північнокорейських підрозділів на полі бою — під великим питанням через труднощі в координації. В аналітичній організації “Центр оборонних стратегій” зазначили, що мовний бар’єр та розбіжності в рівні військової підготовки між росіянами та північнокорейцями стануть для збройних сил РФ серйозним випробуванням.
Читайте також: Військові РФ і КНДР почали наступ на Курщині — що відомо про втрати (ВІДЕО)
Нагадаємо, Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Республіки Корея, сторони “висловили занепокоєння питаннями безпеки та ситуацією в Україні”.
Читайте також: Країни НАТО засудили розгортання військ КНДР у Росії для участі у війні проти України — заява