За останній тиждень Сили оборони України знищили в окупованому РФ Криму три російські дивізіони протиповітряної оборони. Ці комплекси вартістю у 2 млрд дол. — значуща втрата для російської армії. Загалом за останній рік українські атаки з використанням безпілотників і ракет значно почастішали. Росіяни всіляко намагаються захистити від ударів ЗСУ, зокрема, Керченський міст, повідомляє FREEДOM.
Росіяни продовжують зводити огороджувальні споруди для захисту Керченського мосту. Псевдосимвол військової політики Кремля будь-якої миті може впасти внаслідок ураження Збройними силами України (ЗСУ). Втім, у Військово-морських силах України заявляють про те, що ураження мосту вже не матиме очікуваного ефекту.
“Тому що для військової логістики він майже не використовується. Менше чверті загального навантаження несе цей міст. Решта йде по поромній переправі, по якій нещодавно було завдано удару. Тому цей міст уже такого тактично-стратегічного значення не має після тих ушкоджень, яких він зазнав унаслідок спільної операції СБУ (Службою безпеки України) і ВМС (Військово-морськими силами України) з атакою дронів”, — розповів речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в інтерв’ю “РБК-Україна”.
Значну частину військової техніки сьогодні Росія транспортує з російського Ростова вздовж залізниці півдня окупованої території України. Плетенчук уточнив, що ця територія — у зоні ураження ЗСУ. За інформацією Інституту вивчення війни, деякі постачання все ж відбуваються через Керченський міст, і озброєння перевозять вантажівками.
“Наскільки ми маємо інформацію, все одно закриті вантажні автомобілі перевозили озброєння на територію Криму. Зараз їм діватися нікуди, оскільки були удари по поромах, які перевозили й військову техніку, і пальне, тому їм однаково потрібно забезпечувати Крим пальним, щоб забезпечити російську армію і забезпечувати Крим, — зазначив голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Барієв.
Партизанський рух у Криму “Атеш” зафіксував перегонку палива через Керченський міст. Це підтверджують знімки від 8 червня. Таким чином міст використовується як логістична артерія для забезпечення російської армії.
“Незрозуміло, чи буде російська влада продовжувати використовувати залізничний міст через Керченську протоку для транспортування пального і логістики в окупований Крим у найближчій і середньостроковій перспективі. Це, ймовірно, полегшило б деякі логістичні обмеження, оскільки Росія намагається компенсувати втрату поромів через протоку, але зробило б міст через Керченську протоку більш вразливим до українських ударів”, — зі звіту Інституту вивчення війни.
Сили оборони України системно знищують військові об’єкти в окупованому Росією Криму. Під ударами Збройних сил України — командні центри, аеродроми, Чорноморський флот РФ, Керченський міст, поромна переправа і засоби протиповітряної оборони. Щоб зберегти те, що залишилося, росіяни розмістили в анексованому Криму систему С-500 “Прометей”. Експерти запевняють — це всього лише військові випробування експериментального зразка.
“Заявляти вони можуть що завгодно. Вони як почали виробництво, так і можуть його зупинити. Це ж Росія. Адже яка ситуація: у бойових підрозділах протиповітряної оборони (ППО) РФ значаться тільки 330 одиниць С-300, 6 — С-350 і 248 — С-400. Таку статистику дають відкриті закордонні довідники, наприклад, The Military Balance 2024. Таким довідникам довіряти можна. А ось підрозділів, сформованих під комплекс С-500, там не значиться”, — прокоментував провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету в інтерв’ю “Крим.Реалії”.
За останні два місяці Сили оборони України вразили в захопленому росіянами Криму близько 15 систем протиповітряної оборони, зокрема, дивізіони ППО в модифікаціях С-300, С-350 і С-400, — повідомляє СтратКом ЗСУ. Видання The Atlantic Council пише, що постачання американських ракет дозволили Україні активізувати атаки по військових цілях. Аналітики вважають, що ослаблення позицій російської армії в окупованому Криму є ударом по престижу Кремля і матиме серйозні наслідки.
Читайте також: Україні вдалося зруйнувати міф про непереможність Чорноморського флоту РФ , — Романенко