Росіяни мають зрозуміти, чому їх не люблять по всьому периметру країни — від Фінляндії до Китаю. І тоді в РФ відбудеться деімперіалізація. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив український історик Кирило Галушко.
На його думку, поки що немає причин, щоб денацифікація РФ відбувалася зовні.
“Якщо це станеться зовні, я, звичайно, як українець буду радий. Але річ у тім, що з огляду на те, що в мене є родичі в Росії тощо, мені б хотілося, щоб росіяни самі знайшли якісь варіанти і на рівні політичних реформ, і просто віри. У те, що російське населення повстане проти тиранії, я не вірю абсолютно, ми це спостерігаємо. Люди повинні зрозуміти, чому їх не люблять інші. Від Фінляндії до Прибалтики, України, Кавказу, Центральної Азії, Далекого Сходу…” — сказав Галушко.
Історик пояснює, що питання виникає в тому, де ж все-таки кордони самої Росії.
“Щоб росіяни зрозуміли, чому їх не люблять по всьому периметру їхнього кордону нинішнього. Від Фінляндії до Китаю. Чому люди ображаються і сприймають те, що Росія раптом приходить і анексує якісь їхні території з певним, м’яко кажучи, не те що здивуванням, а опором. Деімперіалізація має бути. Тому що денацифікація… зрозуміти, що таке російська нація, я поки що не можу. У нас є і буряти, і “кадировці”, і росіяни споконвічні. Питання в їхній спільній ідеї, куди вони йдуть і навіщо? Де кордон Росії? Він зупиняється? Або під постійною загрозою, що той кордон, про який думаєш від 1991 року існує, а він раптом переміститься на 500 км і поглине твою країну. Ось це і ніби “стомлює” сусідів РФ. І тому має бути деімперіалізація, щоб коли-небудь Росія одного разу сказала: “Мої кордони розташовані ось тут або тут, або тут, або тут”. Тому що ніхто з сусідів цього не знає, а людей чомусь це турбує. Вони думають, що в них своя країна, а потім раптом це, виявляється, Росія”, — поділився думкою Кирило Галушко.
Читайте також: Цивілізований світ заговорив про денацифікацію Росії — головні меседжі
Нагадаємо, раніше Галушко висловив думку, що денацифікація Росії має означати припинення її експансії. Вона означатиме її деімперіалізацію, але умови для цього поки незрозумілі. За словами історика, Росія ніяк не може зрозуміти, де закінчуються її кордони.