Росіяни хочуть використовувати “досвід дідів” у протистоянні з танками Leopard — розбір Коваленка

Танк Leopard. Фото: ukrinform.ua

Російське командування хоче використати “досвід дідів” у протистоянні з танками Leopard-2. Сценарій такий: снайпери мають засліплювати танки, а гранатометники розстрілювати. За словами військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, озвученими сьогодні, 10 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, така тактика не зовсім адекватна в сучасному загальновійськовому бою.

“Оскільки танк “Леопард” сам по собі спроєктований так, щоб знищувати будь-яку загрозу, яка може йому становити, м’яко кажучи, якийсь дискомфорт до того, як ця загроза його помітить. Якщо говорити про танк противника, він має знищувати танк противника до того, як танк його помітить. Якщо говорити про якусь групу ПТРК (протитанковий ракетний комплекс), він його фіксує відповідними засобами набагато раніше. Відповідно і зі снайперами, які засоби спостереження намагатимуться виводити якось із ладу, а гранатометники вже розстрілюватимуть”, — сказав він.

До того ж, зауважив оглядач, на сьогодні танки не використовуються за класичною схемою, як це відбувалося, наприклад, під час Другої світової війни, у середині минулого століття тощо. Використовується зовсім інша тактика їхнього застосування.

“Це не обов’язково якісь дуелі з іншими танками тощо. Але росіяни живуть за методичками минулих десятиліть. Тому вони, використовуючи ці методички, якийсь досвід минулих десятиліть, поколінь, вони їх намагаються зараз реалізовувати”, — пояснив Коваленко.

Щодо Leopard він навів приклад операції в Сирії, коли Туреччина втратила кілька своїх танків.

“Важливий момент — чим ці втрати були зумовлені. До “Леопардів” було дуже складно дістатися курдським підрозділам із ПТРК, бо їх помічали і знищували. Але коли “Леопарди” опинилися в гірській місцевості, а це не їхня місцевість, їх проєктували для рівнин, лісів, курди змогли скористатися цим рельєфом, щоб підійти на відстань до “Леопарда” так, щоб завдати удару у вразливу зону й одразу ж покинути зону, поки їх не засікли. У цьому-то й суть, що навіть просто банально розрахунок ПТРК фіксується системами Leopard до того, як ті зможуть вийти на розрахункову дистанцію ефективного застосування цього засобу. І коли йдеться, наприклад, про снайперів або РПГшників, з гранатометами (РПГ-7 взагалі проти “Леопарда” як укус комара для слона), а якщо говорити про зв’язку зі снайпером, це ціла група, яку складно не помітити”, — розповів Коваленко.

Він уточнив, що влучити в танк можна тільки зловивши, коли він перебуває в стаціонарному положенні.

“Здебільшого такі танки перебувають… взагалі танк повинен постійно бути мобільним, повинен постійно рухатися. І це дуже важливий аспект, який так само відрізняє західні танки від радянських. У модифікації “Леопард-1″ швидкість заднього ходу перевищує 20 км на годину”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: Російська армія деградує технічно, технологічно, ресурсно, — військово-політичний оглядач

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що німецькі танки Leopard, БМП Marder і британські Challenger 2 прибули до України. За його словами, машини незабаром почнуть виконувати бойові завдання. А союзники України з НАТО тим часом провели багатонаціональні військові навчання одночасно в Німеччині, Данії та Естонії. У них взяли участь близько 2 тис. військовослужбовців.

Прямий ефір