Російські спортсмени незадоволені, що доведеться виступати на Олімпіаді-2024 у Парижі під нейтральними прапорами, а ось білорусам все одно, під яким прапором брати участь у міжнародних змаганнях. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Жан Беленюк.
На його думку, російські спортсмени не повинні брати участь в Олімпіаді ні під яким прапором.
“Вони незадоволені, що братимуть участь в Олімпіаді під нейтральним прапором, тому що вважають себе великими патріотами, і тому як так виступати без прапора, гімну та інших відповідних речей. Відповідно і голова їхнього Національного олімпійського комітету заявляє про те, що він розуміє спортсменів, які не готові. Щодо білорусів, я думаю, що вони закриють очі на все і братимуть участь у тій кількості спортсменів, які зможуть відібратися на Олімпійські ігри”, — сказав Беленюк.
Він вважає, що президент Франції Макрон міг би заборонити в’їзд на територію країни російським спортсменам, не давши їм візи, якщо Міжнародний олімпійський комітет не хоче знімати їх з участі в іграх.
“Але Еммануель Макрон взагалі заявляє про те, що нібито дуже сподівається домовитися з Путіним про повне припинення вогню на період проведення Олімпійських ігор. Я особисто в це не вірю, тому що росіяни будуть переслідувати свої інтереси”, — вважає народний депутат.
Він також повідомив, що українська сторона неодноразово зверталася до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопуску до участі в Олімпіаді низки російських спортсменів, які брали участь у пропагандистських заходах і навіть воювали в лавах збройних сил РФ.
“Усі зусилля, яких докладала українська сторона для того, щоб переконати представників Міжнародного комітету, на жаль, закінчилися, по суті, нічим. Тому що на даному етапі у нас є хоча б рекомендації, й ми звертаємося до МОК, коли бачимо, що вони порушуються. Не можна сказати, що Міжнародний комітет абсолютно ніяким чином не реагує і допустив абсолютно всіх”, — додав Беленюк.
Читайте також: Олімпіада-2024 у Парижі: огляд обмежень для “нейтральних” спортсменів (ВІДЕО)
Нагадаємо, Олімпійський вогонь відправили з Греції до Франції на вітрильнику XIX століття. Він перетне Атлантичний, Індійський і Тихий океани, побуває на п’яти заморських територіях Франції і 8 травня прибуде до Марселя.