Росіяни беруть нові кредити, щоб погасити раніше взяті позики — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Частина росіян ризикує опинитися фактично в борговій ямі. Це випливає з даних Центробанку, який давно попереджає про все більшу закредитованість населення. Кредитування зростає внаслідок уже закредитованих громадян — частка позичальників, які мають три кредити та більше в портфелі споживчих кредитів, збільшилася до 47%, повідомляє FREEДОМ.

Жити в кредит — буденність для росіян.

“Зараз бідних — десь 50%, жебраків — 12-13%”, — повідомив банкір, економіст Олександр Савченко.

За словами директорки департаменту фінансової стабільності російського Банку Росії Єлизавети Данилової, частка боржників, які мають по три та більше кредити, збільшилася майже до 50% від усіх позичальників.

“Нас турбує, що кредитування зростає внаслідок уже закредитованих громадян. Частка позичальників, які мають три кредити та більше в портфелі споживчих кредитів, збільшилася до 47% на 1 липня”, — заявила вона.

Населення бере кредити, щоб прогодувати себе та оплатити старі борги.

“Шалене у багатьох кредитне навантаження. І четверті-п’яті кредити беруться на оплату трьох попередніх”, — пояснила економіко-географиня Наталія Зубаревич.

Видання “Известия” повідомляє, що понад 21 млн осіб стали неплатниками за кредитами, а загальна сума їхніх боргів на кінець вересня збільшилася майже до 3 трлн. У Федеральній службі судових приставів пояснюють, чому населення не може платити:

“…примусове погашення позик ускладнює низька платоспроможність громадян із заборгованістю за податками, оплатою послуг ЖКГ і загалом їхня закредитованість”, — цитує видання Федеральну службу судових приставів РФ.

Кількість боржників, які мають віддавати понад 80% від свого щомісячного доходу на погашення кредиту, від початку війни стрімко підвищується.

“За два роки частка кредитів, наданих позичальникам із показником боргового навантаження понад 80%, зросла майже вдвічі — до 50%”, — поінформувала директорка департаменту фінансової стабільності Банку Росії Єлизавета Данилова.

“Таке колосальне боргове навантаження, як 80 і більше відсотків, — це вже переддефолтний стан. На заході таких би людей уже не кредитували”, — звернув увагу економіст, банкір Олександр Савченко.

Ситуація настільки плачевна, що за одну тільки комуналку в Росії нарахували 8 млн боржників, і це тільки ті, проти кого вже було відкрито судове провадження.

“За три роки у нас економіка буде знищена. Вона поставлена в такі умови, що вижити їй просто неможливо. Закордонні кредити взяти не можна — санкції, свої кредити взяти неможливо, власних коштів немає, а бюджетні формування скорочуються теж. А як же тоді виходити з цього становища, якщо ключова ставка висока, і цього року її скільки не підвищували — разом із нею підвищується інфляція. Вона її не гасить, а навпаки — розганяє”, — зауважив перший заступник голови з економічної політики Микола Ареф’єв.

Адже наступного року стане ще гірше — комуналка подорожчає ще на 10%. Росіяни бачать, що насправді відбувається з цінами. За оцінками економістів, реальна інфляція в Росії — на рівні близько 20%.

“А коли ми беремо дані незалежних досліджень, то там ідеться про те, що з січня зростання цін — 18%, десь 20%. Ось це реальна картина”, — заявив економіст Ігор Ліпсиц.

Що чекає на російську економіку, якщо кількість боржників зростатиме в такому самому темпі, що й від початку вторгнення, розповів експерт.

“У них є інститут банкрутства — забиратимуть у людей усе, що є. А потім можна буде починати життя по-новому. Ось так і стають безхатьками”, — пояснив банкір, економіст Олександр Савченко.

Інфляція нікому не допомагає, хоча путінські економісти й малюють статистику на рівні 7,5%. Сподіватися на допомогу або порятунок деінде при путінському правлінні не варто.

Читайте також: Війна б’є по добробуту еліт, що може спонукати їх усунути Путіна від влади — думка Ейдмана

Нагадаємо, в Росії за підсумками третього кварталу 2023 року, обсяг виданих мікропозик досяг історичного рекорду — майже 350 млрд рублів. Це майже на чверть більше, ніж за аналогічний період 2022 року. Таку високу закредитованість населення експерти пов’язують із тим, що росіяни не можуть виплачувати кредити, які вони взяли раніше

Прямий ефір