У Кремлі вирішили навіювати росіянам думку, що операція Збройних сил України (ЗСУ) в Курській області — справа звичайна, і з ситуацією потрібно просто змиритися. Така тактика, за задумом ідеологів режиму, допоможе перемогти тривожні настрої громадян. Тепер завдання кремлівських пропагандистів — змусити росіян повірити в так звану “нову нормальність”, повідомляє FREEДОМ.
За два тижні з початку операції Сил оборони України в Курській області пора б росіянам оговтатися від шоку і почати звикати до нових обставин, вважають у Кремлі. Російська влада взялася за нові методички для пропагандистів. Тепер вона активно використовує такі вирази як “нова реальність” і “нова нормальність”.
“Це [використання таких зворотів] у пропаганді потрібно, щоб люди вважали те, що відбувається, не відхиленням, а новою нормою, нехай і тимчасовою. Це має заспокоювати. У відхиленні від норми існувати складно. У нормі, нехай і новій, — простіше”, — цитує видання “Медуза” медіатехнолога.
За методичкою Кремля росіяни мають увірувати в три ключові тези: противник прорвався на російську територію; на нього чекає поразка; повернення територій займе час. Будь-яку інформацію про реальну ситуацію в Курській області влада блокує. Про просування ЗСУ російський телевізор мовчить, як і про військових, які здаються в полон цілими підрозділами. Про втрати російської армії, звісно, теж ні слова. Замість інформації та аналізу громадян переконують зайнятися збором допомоги переселенцям. Намагається не привертати уваги до ситуації в Курській області й сам Путін. Востаннє про операцію ЗСУ він висловлювався 12 серпня. Тоді на нараді з військовими та губернаторами він на камеру вимагав перемог і погрожував Україні діями у відповідь.
“Паралель уперше провели критики Путіна в Москві під час COVID-19. Закрившись у своєму маєтку Ново-Огарьово на околиці Москви, Путін здебільшого був відсутній, поки столиця боролася за стримування поширення смертельного вірусу. Марк Галеотті, аналітик британського Королівського інституту оборонних досліджень, відзначив його рису характеру — дозволяти “певним серйозним проблемам ставати чужою проблемою”, — йдеться в публікації Politico.
Повністю ігнорувати те, що відбувається в Курській області, у Кремля все ж не виходить. Центральна виборча комісія відклала на невизначений термін проведення муніципальних виборів у шести районах і одному місті області, пише “Верстка”. А дострокові вибори губернатора регіону проведуть наприкінці серпня. Крім того, російське командування так і не розв’язало проблему з дефіцитом живої сили, і вона з кожним днем стає дедалі очевиднішою.
“Де брати резерви? За можливості знімати їх з ділянок фронту, які РФ вважає менш пріоритетними. Зокрема, була інформація про зняття військ із півночі Харківської області, з Часового Яру знімалися підрозділи. 809-та бригада морської піхоти — це вже південна частина фронту. Усі ці батальйони перекидалися на Курську ділянку фронту і підкріплюються солдатами строкової служби”, — розповів військовий оглядач Денис Попович.
Операція Сил оборони України в Курській області засвідчила, що всі декларації про якісь “червоні лінії”, які неможливо перейти щодо Росії, — не більше, ніж міф, упевнений президент України.
“Ми зараз маємо надзвичайно важливу ідеологічну зміну, а саме: уся наївна, ілюзорна концепція так званих червоних ліній щодо Росії, яка домінувала в оцінках війни деякими партнерами, розсипалася цими днями десь під Суджею. Важливо, щоб партнери були синхронними з нами в цій рішучості, і тоді в Росії не залишиться жодного іншого кроку, крім справедливого миру”, — заявив Володимир Зеленський.
Раніше він повідомив, що мета операції Сил оборони України в Курській області — створення буферної зони на території країни-агресора.
Читайте також: Операція ЗСУ в Курській області завдала іміджевих втрат Путіну — думка