Дзвінки, повідомлення на телефон і в сервісі Держпослуги, паперові повістки з вимогою з’явитися у військкомат. Росіян знову масово кличуть нібито для уточнення даних, а у військкоматі чоловікам пропонують підписати контракт. Про це в соцмережах повідомлять жителі різних областей. У разі неявки на ухильника можуть порушити адміністративну справу або навіть кримінальну справу. Як Кремль готується до нової масштабної мобілізації, інформує FREEДОМ.
Поліція Санкт-Петербурга весь минулий тиждень проводила облави на мігрантів, які нещодавно отримали російський паспорт. Тих, хто мав громадянство РФ, але не став на військовий облік, доставили до військкомату. Таких виявилося 100 осіб.
Поліцейські розповідають мігрантам: громадянство — це не тільки права, а й обов’язки. Серед них — військова служба. Нині Кремлю нові люди, яких можна відправити помирати на війну, конче необхідні.
“Людей змушують підписувати контракти, але зараз немає такої активної фази. Її всі чекають у жовтні, проте є різні точки зору на це”, — зауважив координатор відділу допомоги та евакуації проєкту “Идите лесом” Антон Горбацевич.
Про отримання повісток нібито для уточнення даних наразі викликають жителів Амурської, Московської, Ленінградської, Ульяновської, Пензенської, Липецької областей і Пермського краю. Про це вони повідомляють у соцмережах. Нібито для “уточнення даних” або “для отримання мобілізаційного припису”, завдяки чому людину вже заздалегідь визначають у військову частину, що спрощує призов за мобілізацією, кажуть юристи.
“Припис буде додатковим фактором тиску на людину. Військкомати вчаться на своїх помилках, і вони прекрасно знають про другу хвилю масового призову, який може розпочатися в будь-який день. Саме шляхом цієї стратегії з видачею приписів вони й хочуть спростити собі роботу з наступного призову”, — пояснив юрист Ілля Монарх у Telegram.
11 серпня 2023 року чоловіки Кемерова почали отримувати дзвінки з територіальних управлінь міста з наполегливим проханням з’явитися у військкомат для звірки даних, повідомляють місцеві видання. На звірку викликають не тільки чоловіків, а й жінок, які мають військово-облікові спеціальності. Їх запитують про кількість дітей, сімейний стан, наявність захворювань, уточнюють паспортні дані.
“Близько 10-ї години ранку нашому кореспонденту зателефонували з територіального управління району та запросили на звірку даних до міського військкомату. При цьому уточнили, що повістку вони не уповноважені висилати й з усіх питань необхідно звернутися до комісаріату”, — повідомляє видання “КузПрес”.
У Тольятті голова районної адміністрації почав їздити на зустрічі зі співробітниками місцевих підприємств. Просить їх пошукати родичів, готових поїхати воювати в Україну. Людям розповідає, що за останні місяці від заявленого плану набрали лише 10% на контракт, і якщо люди не підуть добровільно — буде друга хвиля мобілізації.
“На місто Тольятті поставлено план — 2 тис. осіб. Ми набрали трохи більш як 250. Це 10-15% залежно від району. Якщо протягом місяця-двох ми становища не вирівняємо, буде друга хвиля. Уже нікого питати не будуть, знову військкомати понесуть повістки”, — каже голова районної адміністрації Тольятті.
У вересні 2022 року в Росії оголосили часткову мобілізацію. Тоді, за інформацією Міністерства оборони, на війну з Україною призвали 300 тис. росіян. Тепер говорять про необхідність нової хвилі мобілізації, оскільки втрати РФ на фронті занадто великі. Як повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, від початку 2023 року щомісяця в Росії на війну забирають від 20 тис. людей, але людей все одно не вистачає.
“Ми приходимо до висновку, що ось ці 20 тис., які фіксує наша розвідка, — це військкомати видають на поповнення втрат у тих частинах і підрозділах, які сьогодні воюють в Україні”, — висловив думку військовий експерт Олег Жданов.
Нова хвиля мобілізації в Росії, за інформацією правозахисників і військових експертів, може початися наприкінці вересня.
Читайте також: Загальна мобілізація — єдине, що може стати спусковим гачком для революції в Росії, — редактор After Empire
Нагадаємо, жителів таких міст, як Москва і Санкт-Петербург, практично не мобілізують на повномасштабну війну проти України. Таким чином влада країни-агресора намагається вберегти себе від можливих протестів.