Росіянам критично не вистачає бронетехніки — на фронті превалюють “м’ясні штурми”, — військовий експерт

Знищена російська техніка. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

“М’ясні штурми” зараз превалюють у російських атаках. Окупанти намагаються економити на використанні бронетехніки, а російська оборонна промисловість не здатна повною мірою компенсувати втрати. Цілком імовірно, що на фронті вже незабаром може виникнути стагнація, ворогу необхідна оперативна пауза. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився військовий експерт Владислав Селезньов.

За його словами, не так давно в медіа з’явилася інформація про те, що з чинних військових частин армії Республіки Білорусь переміщалася бронетехніка для поповнення відповідних ресурсів російської армії, яка залучена на різних ділянках фронту.

“Але навіть з урахуванням цих опцій росіянам все одно не вистачає бронетехніки, насамперед танків”, — зазначив Селезньов.

Він звернув увагу на те, що спроби росіян атакувати на Покровському напрямку реалізуються більшою мірою завдяки піхоті, так званим м’ясним штурмам. Бронетехніку росіяни використовують, але точково.

“Ворог використовує важку техніку на Курахівському напрямку, який нині для нього є пріоритетним. У районі Вугледара також фіксується досить масоване використання противником бронетехніки. А на інших ділянках фронту здебільшого росіяни атакують лише живою силою. Так, за підтримки артилерії та авіації, а все-таки. “М’ясні штурми” зараз превалюють при російських атаках”, — сказав Селезньов.

Про те, що противнику критично не вистачає бронетехніки, свідчать і дані Генштабу ЗСУ, доповнив експерт.

“Аналізуючи щоденні зведення Генштабу ЗСУ, статистику російських втрат, ми фіксуємо певні зниження кількості знищеної бронетехніки. Але це зумовлено не тим, що українські артилеристи стали гірше виконувати свої функціональні обов’язки. Просто противник набагато рідше використовує ту саму бронетехніку”, — сказав спікер.

Ворог знімає з довготривалого зберігання бронетехніку ще радянських часів. Це, каже Селезньов, вимушений захід, тому що російська оборонна промисловість не здатна повною мірою компенсувати втрати своєї армії.

“Зараз у росіян складаються досить непрості умови, що ведуть фактично до вимушеного заходу — оперативної паузи. Я думаю, що так воно і станеться. Не просто так генерал Буданов, керівник ГУР МОУ, ще на початку серпня говорив про те, що противник ближче до початку жовтня буде змушений брати оперативну паузу, оскільки його наступальний потенціал, пов’язаний із втратами ресурсів і живої сили, бронетехніки та озброєння, буде обумовлений повним вихолощенням. Отже, швидше за все, є надія побачити певну стагнацію на фронті. Можливо, не скрізь це станеться, але на більшій частині російсько-українського фронту це за визначенням має статися”, — вважає Селезньов.

Експерт також нагадав, що росіяни через дефіцит техніки змушені звертатися до своїх партнерів.

“І тут ідеться не тільки про Білорусь. Йдеться і про Північну Корею, звідки надходять окремі зразки озброєнь, техніки, боєприпасів. Ісламська Республіка Іран також до цих заходів певною мірою має відношення. Російська Федерація буквально шукає по всьому світу зразки радянського, пізніше — російського виробництва для того, щоб перекупити, викупити, позичити й все ж таки мати змогу поступово поповнювати загублені та пошкоджені в боях сили та засоби”, — зазначив гість ефіру.

Величезна кількість ремонтно-відновлювальних підприємств РФ, які залучені та функціонують, зокрема в прифронтовій зоні, працюють, щоб буквально в авральному порядку відновити пошкоджену техніку. Але це росіянам вдається не завжди, доповнив Селезньов.

За його словами, противник не встигає компенсувати такий рівень втрат, саме тому використовує, наприклад, танки Т-54, Т-55, які випускалися в 1950-1960-х роках. Іншої бронетехніки немає.

“І загалом основну частину більш свіжої бронетехніки вже або поставлено в бойові порядки, або вона закінчує процес підготовки на ремонтно-відновлювальних підприємствах. А все, що залишилося, це металолом, який потребує ретельнішої підготовки, ремонту, відновлення, що, відповідно, пролонгуватиме процес їхнього відновлення перед відправленням у бойові частини. Це означає, що питання стагнації вже зараз абсолютно актуальне. І яким чином РФ це питання вирішуватиме без оголошення оперативної паузи, складно прогнозувати. Ресурси в російської армії також сточуються ближче до нуля”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Понад 1 300 окупантів ліквідовано за добу — втрати армії РФ оновив Генштаб ЗСУ

Раніше експерт з питань національної безпеки Іван Варченко сказав, що армія РФ не може повною мірою наступати на фронтах в Україні та концентрує свої сили на тих напрямках, де у неї хоча б щось виходить.

Прямий ефір