Російське населення не є суб’єктним, оскільки жодного відношення до ухвалення рішень владою, тим паче таких як державний бюджет, воно не має. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився російський журналіст, соціолог і публіцист Ігор Яковенко.
“У нормальних країнах населення якимось чином має зворотний зв’язок. Принаймні, якщо щось не влаштовує в політиці, то свою думку населення висловлює на виборах, і влада змінюється. Причому це відбувається в усіх демократичних країнах. Нещодавно відбувся перший тур виборів у Литві, і вже цілком очевидно, що уряд зміниться, незалежно від того, що там здебільшого всіх все влаштовує. Але, тим не менш, щось не влаштовує, і влада змінюється на виборах. У Росії цього нічого немає”, — зазначив журналіст.
Він нагадав, що протягом 24 років при владі в РФ перебуває Путін, і жодних реальних виборів не проводять.
“Влада в Росії не змінюється на виборах, ніяких виборів немає. Тому населення не суб’єктне. Власне кажучи, у всій багатовіковій історії країни, неважливо, як вона називалася, Радянський Союз, Російська імперія, Московське царство, не було жодного моменту, коли влада змінювалася на виборах. Тобто був один господар, відбулось якесь голосування — став інший, — такого не було жодного разу за всю історію. Тому в Росії люди жодного відношення не мають до ухвалення рішень. Тому що вони там думають, абсолютно неважливо”, — сказав Яковенко.
Він переконаний, що якщо запитати росіян про те, чи знають вони, що ухвалили в Державній Думі РФ, наприклад, у плані бюджету, про це лічені одиниці можуть мати інформацію.
“Решти це не стосується, просто тому що на це вплинути вони не можуть. А навіщо знати щось, на що ти не можеш вплинути? Якісь деталі хімічного складу поверхні Сатурна людина знати не захоче, за винятком рідкісних фахівців, оскільки на це вона вплинути не може. Це жодним чином не в її владі. Ось тут та ж сама ситуація. Тож росіяни повністю відлучені від процесу ухвалення рішень”, — акцентував гість ефіру.
Російських громадян така ситуація здебільшого влаштовує, вважає Яковенко.
“Протягом останніх 24 років сформувалося дуже багато людей, які народилися при Путіні. Тобто вони звикли до всього цього, вони іншого життя не знають. Це стосується насамперед молоді, й не тільки. Якщо вважати, що, наприклад, Путін прийшов до влади, коли людині було 10 років, то йому вже 34 роки. І таких людей усе більше й більше. Люди, які не знають іншого життя. Вони не уявляють собі, як можна жити інакше”, — сказав спікер.
Яковенко також зауважив, що в Росії державна пропаганда переконує населення в тому, що в інших країнах життя в рази гірше, ніж у РФ.
“Те, що відбувається в Росії, це набагато потужніше промивання мізків, порівняно з радянським агітпропом і з геббельсівською пропагандою. І пропаганда всім розповідає, що в інших країнах набагато гірше. Тобто у всіх країнах те ж саме, тільки ще гірше. Народ не просто мовчить, а загалом у цьому плані задоволений. Незадоволені умовами життя, незадоволені зростанням цін насамперед. Незадоволені певними життєвими обставинами. А влада — просто вважається, що все одно змінити нічого не можна. Ось панівний настрій у РФ”, — резюмував Яковенко.
Читайте також: У Росії учасники війни — новий середній клас, іншим дістається інфляційний податок, — Блант
Раніше виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин сказав, що вся економіка Російської Федерації поставлена на військові рейки, й добробут населення російську владу не хвилює.