Росія відновила використання ракет “Калібр”. Про це говорять військові експерти. Вони звертають увагу на те, що РФ не вдавалася до їхнього використання з вересня 2023 року. Пояснюють це тим, що корабельні пускові установки використовувалися дуже інтенсивно півтора року і потребували ремонту. Водночас у Військово-морських силах України вважають ці ракети чи не найціннішим активом армії РФ, повідомляє FREEДОМ.
Росія має проблеми з виробництвом сучасних крилатих ракет Х-101. Про це повідомляє британське Міністерство оборони. Посилаючись на дані розвідки, відомство повідомило, що на фотографіях з відкритих джерел від 31 березня видно уламки ракети, які впали в полі в Саратовській області. Спочатку їх прийняли за залишки українського безпілотника, але пізніше з’ясувалося, що це уламки ракети російського виробництва Х-101.
“Х-101 — головний російський високоточний керований боєприпас із дальністю стрільби близько 4 тис. км. Він широко використовувався проти України, останнім часом — для ураження енергетичної інфраструктури по всій країні. Вельми ймовірна несправність такої престижної ракети вказує на проблеми з її виробництвом, на яке, ймовірно, вплинули санкції, і на те, що його скоротили”, — йдеться в публікації Міністерства оборони Великої Британії в соцмережі Х.
Експерти вважають, що попри проблеми з імпортними комплектуючими, Кремль не відмовиться від використання цих ракет. На їхню думку, федерація може вдатися до принципу демодернізації, коли нові деталі замінюють старими, але більш доступними. Як прогнозують аналітики, Москва не повертатиметься до виготовлення ракет моделей 50-річної давності, бо відповідні виробничі ланцюжки вже давно зруйновані.
“Ситуація важка, і розраховувати на те, що найближчими тижнями чи місяцями російський ракетний терор припиниться, на жаль, не варто. Удари більше нагадують не терор, а диверсію. Основною метою противник обрав українську промисловість, яка відроджується, яку намагається наша країна відродити. Поки що таким неочевидним напрямком є удари по нашій нафтогазовій інфраструктурі, по транзитній газовій промисловості зокрема. У Росії закінчується договір з Європою щодо транзиту газу, і вони таким чином посилають сигнал нашим європейським партнерам”, — висловив думку керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.
Після засідання Україна — НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що продовження воєнних дій в Україні може піти за двома сценаріями. На його думку, якщо Київ отримуватиме достатньо озброєння, то Україна зможе відвоювати свої території. Якщо ж допомога буде недостатньою — існує ризик захоплення Росією нових територій.
“Єдиний спосіб — переконати Путіна, що він не переможе на полі бою. І це єдиний шлях переконати його в тому, що він повинен сісти за стіл переговорів і домовитися про певне прийнятне рішення, в якому Україна бере гору як суверенна і незалежна держава. Я твердо переконаний, що це можливо”, — заявив Столтенберг на пресконференції.
За даними української військової розвідки, Росія використовувала для атак на українську енергосистему в березні нещодавно виготовлені дорогі балістичні ракети. Як пише Financial Times, у агресора достатньо боєприпасів для ще однієї або двох великих атак найближчими тижнями. Видання зазначає, що загалом Росія змінила тактику, використовуючи ракети для знищення об’єктів інфраструктури в менш захищених районах.
Читайте також: РФ стала вкрай рідко використовувати ракети “Калібр” для атак по Україні — подробиці від Риженка
Нагадаємо, начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила, що традиційною тактикою росіян під час повітряних атак по Україні стало виведення в море ракетоносіїв — винятково підводних, які забезпечені ракетами “Калібр”.