У Росії заговорили про зниження видобутку нафти, адже її ніде зберігати. Сили оборони практично щотижня знищують великі ємності для зберігання сировини в РФ. Також наростають проблеми з відвантаженням у портах. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM, сьогодні, 14 лютого, сказав економіст Олександр Савченко.
За його словами, поки Москві вдається тримати на плаву нафтову галузь. У січні 2025 року доходи від продажу нафти і газу, що надходять до російського бюджету, зросли на приблизно 13-15%. Це дані щодо показників січня 2024 року, акцентував гість ефіру.
“Але це значно менше, ніж планували. Причина — санкції проти тіньового флоту. На жаль, не на весь, а приблизно третину кораблів, які задіяні в перевезенні нафти. Але збитки значні, і питання вже стоїть про скорочення видобутку нафти. Чому? Тому що зберігати її ніде. Збройні сили України практично щотижня знищують кілька великих ємностей для зберігання нафти в європейській частині Росії”, — зазначив Савченко.
Також у Росії, за словами економіста, є проблеми з відвантаженням у порти багатьох країн світу, зокрема Індії.
“Проблеми тільки наростають і вирішені вони бути не можуть. Оскільки буквально вчора [13 лютого] представник Індії заявив, що вони не будуть порушувати санкції Сполучених Штатів, вони бояться, і поклав відповідальність за доставку нафти, яка була обіцяна російській стороні. Крім того, платитимуть штрафи, неустойки та пені за те, що їм Росія вчасно не поставила нафту на тих умовах, які були”, — стверджує гість ефіру.
До того ж, за словами економіста, у договорах не було передбачено, що нафту розвантажуватимуть із суден, які перебувають під санкціями.
“Проблема дуже велика. Але давайте будемо говорити чесно — поки країна-агресор ще може функціонувати, може фінансувати витрати, зокрема й на війну, хоча вони і скорочуються”, — акцентував спікер.
Читайте також: У ЄС готують механізм конфіскації танкерів тіньового флоту РФ — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, обмеження проти ще щонайменше 50 танкерів Європейський Союз може запровадити в 16-му пакеті антиросійських санкцій, який Брюссель планує приурочити до третьої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну.