Росія змушена рахуватися з позицією президента Туреччини щодо Криму — розбір політолога

Реджеп Таїп Ердоган. Фото: Facebook/Recep Tayyip Erdoğan

Росія змушена рахуватися з позицією президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, який заявив, що Крим має повернутися до складу України відповідно до норм міжнародного права. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що це Туреччина завжди заявляла про підтримку територіальної цілісності України та про український статус Криму.

“Але те, що в нинішніх умовах, зокрема і з урахуванням того, що Туреччина зараз подала заявку на членство в БРІКС, і це викликало дуже неоднозначну реакцію, зокрема і в Україні, для нас дуже важливо, що це принципова позиція Ердогана. І не тільки Ердогана, це позиція турецької держави. Ця позиція зберігається”, — сказав політолог.

Фесенко вважає важливим сам факт чіткої, жорсткої, сильної заяви президента Туреччини, який не став вдаватися до м’яких дипломатичних формул.

“Звичайно ж, у Росії це викликало істерику, вкотре звинувачення на адресу Ердогана, критику. З іншого боку, для Росії це не сюрприз. Вони знали прекрасно, що Туреччина має таку позицію, й вони змушені рахуватися з такою позицією Ердогана. І ось насправді саме це значуще. Якщо й інші країни світу, які підтримують стосунки з Росією, будуть так само чітко, жорстко заявляти цю позицію, то я думаю, що рано чи пізно це навіть дипломатично змінюватиме ситуацію навколо Криму. Вирішальний фактор, звісно, військовий, але й дипломатичний тиск необхідний”, — зазначив він.

Політолог звернув увагу на наявність ознак того, що навіть партнери РФ по БРІКС чинять вплив на Кремль, на Путіна щодо завершення війни й початку мирних переговорів.

“І навіть деякі зміни риторики самого Путіна та його кремлівських поплічників теж це підтверджують. Змушена Москва реагувати. Ось якраз саме це мав на увазі президент Зеленський, коли говорив про необхідність міжнародного тиску на Росію для того, щоб Росія припинила цю війну. Звісно, швидко це не станеться, і само собою не відбудеться. Тут потрібно об’єднати і дипломатичний тиск, і військовий насамперед, і економічний, і санкційний тиск. Але ось така принципова позиція, яку сформулював Ердоган, вона є важливою частиною цього процесу”, — сказав Фесенко.

Читайте також: Повернення Криму до складу України — вимога міжнародного права, — Ердоган

Нагадаємо, 11 вересня в Україні пройшов четвертий саміт міжнародної Кримської платформи.

Прямий ефір