Росія змогла переорієнтувати майже половину із заборонених обсягів експорту нафти, — експерт енергоринку

Геннадій Рябцев. Скриншот: uatv.ua

США, і не тільки вони, зокрема Велика Британія, починають думати над тим, як приструнити компанії, які надають РФ послуги щодо експорту нафти в тому разі, якщо ціни партії російської сировини перевищують 60 доларів за барель. І ці заходи, тобто вторинні санкції, найімовірніше, найближчим часом ухвалять і не тільки Сполучені Штати. Таку думку сьогодні, 10 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“Бо це вже до смішного доходить, коли низка страхових компаній, які мають багатомільйонні контракти і в Європі, і в Америці, дозволяють собі просто вдавати, що жодних обмежень щодо РФ не ухвалено, і вони не бачать в офшорних компаніях, прописаних десь на Кіпрі, у Ліберії та інших різних утвореннях, російських вух”, — сказав він.

Так експерт прокоментував заяву міністерки фінансів США Джанет Єллен, що США готуються вжити жорстких заходів щодо Росії за порушення нею встановленої цінової стелі на нафту.

“Йдеться про те, що ціновий коридор або прайскепи не забороняють РФ продавати нафтову сировину. Ці прайскепи забороняють страховим компаніям і транспортним логістичним компаніям надавати відповідні послуги зі страхування цих партій російської нафти і нафтопродуктів, і з перевезення, транспортування партій нафти і нафтопродуктів, насамперед морським шляхом. Тобто страхування неможливе вище за певну ціну, і транспортування, логістика також неможливі”, — каже Рябцев.

Але, як уточнив він, йдеться лише про компанії, які мають прописку ЄС, США та країни Британської співдружності.

“Щодо всіх інших, то з них хабарі гладки, вони роблять те, чим зараз займаються з величезним для себе прибутком. Вони беруть втридорога з росіян за транспортування, за перевантаження, за страхування вантажів і забезпечують збереження Російській Федерації тих обсягів експорту, які, за ідеєю, мали бути обмежені. Тому якщо ми, профільні експерти, раніше говорили, що Росія не зможе переорієнтувати щонайменше три чверті із заборонених обсягів, то тепер ми бачимо, що переорієнтовано майже половину із заборонених обсягів. За деякими напрямками навіть і більше”, — підсумував Геннадій Рябцев.

Читайте також: Нафтогазова промисловість РФ вмирає: країна-бензоколонка буде змушена імпортувати собі нафтопродукти, вважає експерт

Нагадаємо, як заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, Сполучені Штати вважають, що обмеження цін на нафту для російського експорту залишається важливим інструментом, та працюють із союзниками, аби встановлені цінові обмеження не порушувалися.

Прямий ефір