Щоб конфісковувати майно, всій російській правоохоронній системі доведеться занадто багато попрацювати та зайнятися не зовсім звичною справою. Цей законопроєкт може додати два нові склади, за якими можлива конфіскація майна, отриманого внаслідок вчинення злочину. Про це 25 січня в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат, учасник правозахисного проєкту “Перший відділ” Євген Смирнов.
“Ми бачимо вже більше, ніж кілька сотень кримінальних справ за статтею про “фейки”, які порушено, розслідувано і передано до суду. І, по-моєму, у жодній із них не фігурувала інформація про те, що люди роблять це за якусь винагороду. Але знову ж таки, більшість тих, кого притягують до кримінальної відповідальності, — це журналісти, відповідно, що їм можуть закинути? Їм можуть закинути отримання заробітної плати або якогось гонорару за написання матеріалу. У цьому випадку конфіскації повинен буде підлягати гонорар, заробітна плата, припустимо, за один місяць. Але це не такі великі гроші”, — зауважив він.
Смирнов повідомив, що всі інші склади, за якими передбачено другий вид конфіскації, можливі в тому разі, якщо грошові кошти призначені для фінансування діяльності, спрямованої проти безпеки Російської Федерації.
“Це означає, що людина повинна мати якісь грошові кошти, які вона збирається витратити на, наприклад, вчинення ким-небудь державної зради, або на написання матеріалів, які будуть розцінені як “фейки” про російську армію, або одну з декількох інших справ, які держава вважає складом проти своєї безпеки”, — пояснив адвокат.
За його словами, є три види конфіскації майна в російському кримінальному кодексі.
“Перший вид конфіскації — класичний. Це конфіскація тих грошових коштів, того майна, які були отримані в результаті вчинення злочину. Другий вид конфіскації — це конфіскація тих предметів, які були використані для вчинення злочину. Як правило, цей вид застосовується за політичними статтями. Можуть конфіскувати ноутбуки, телефони, комп’ютери та інші засоби зв’язку. І третій вид конфіскації — це грошові кошти, які призначаються для вчинення злочинів”, — розповів Смирнов.
Він додав, що конфіскацію майна у РФ раніше застосовували не так часто.