Росія загрожує європейській безпеці — факти та оцінки (ВІДЕО)

Російське вторгнення. Ілюстрація: gettyimages.com

Росія стає найбільшою загрозою безпеці Європи. Про це заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, виступаючи перед німецьким парламентом. Вона попередила, що НАТО має продовжувати підтримувати Україну. Тому що йдеться не про “благодійність”, а про інвестиції у свободу та безпеку Європи, повідомляє FREEДОМ.

Бербок наголосила, що путінські бомби — це загроза не лише для України, Захід має вжити заходів для захисту свободи та демократії. З її слів, особлива відповідальність лежить на Німеччині.

“Його бомби також загрожують і нам, і саме тому наступного тижня у Вашингтоні ми маємо чітко заявити: путінська Росія залишиться найбільшою загрозою нашій безпеці та свободі в Європі у найближчому майбутньому. Підтримка України — це не благодійний жест. Це інвестиції у нашу власну безпеку та нашу власну свободу”, — заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Тим часом фінські прикордонники заявили про скупчення мігрантів із боку Росії. За словами президента країни Олександра Стубба, Росія за кілька годин здатна перемістити на кордон із Фінляндією понад тисячу мігрантів.

“Важко оцінити, скільки мігрантів може попрямувати через Росію до Фінляндії. У Росії є групи мігрантів, яких спецслужби РФ впустили до країни, щоб перевезти їх далі. Це відбувається приблизно 48 годин. У такій ситуації наше завдання, завдання фінських органів влади — переконатися, що подібній діяльності буде покладений край”, — сказав президент Фінляндії Олександр Стубб у коментарі американському телеканалу MTV.

2023 року Фінляндія закрила кордон із РФ на тлі зростання числа нелегалів з боку Росії. Гельсінкі звинуватив Москву у використанні потоків мігрантів як гібридної зброї проти країн ЄС. У травні 2024 року Фінляндія та Велика Британія підписали стратегічну угоду, щоб зміцнити зв’язки та протистояти “загрозі російської агресії”. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон.

Згідно з документом, обидві країни спільно протидіятимуть російській дезінформації, кібератакам та підтримуватимуть Україну. Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році Фінляндія вступила до НАТО та перекрила більшу частину свого кордону з РФ.

“Країни Європейського Союзу, кожна з яких по-своєму будує свою безпеку, і загалом цей купол тоді вже називається Європейським Союзом. Потрібно говорити про окремі країни Європейського Союзу, які розглядають спільно з європейськими інститутами та вибудовують цю безпекову систему, яка могла б разом з НАТО забезпечити максимальний захист території та громадян від можливого нападу росіян”, — прокоментував міжнародний експерт Тарас Семенюк.

Раніше видання The New York Times повідомило з посиланням на джерела в американських і європейських службах безпеки, що Головне розвідувальне управління Міноборони РФ активізувало диверсійні операції в Європі. Йдеться про широкий спектр гібридних атак, зокрема, підпали різних об’єктів у Європі. Серед них — склад у Великій Британії, лакофарбовий завод у Польщі та магазин IKEA у Литві. Як стверджує американське видання, російські диверсії є частиною кампанії РФ із підриву підтримки України.

Читайте також: Війна РФ має глобальний характер, а нерішучість тільки стимулює Кремль до нової агресії, — політологиня

Раніше політолог Петро Олещук заявив, що в країнах Європейського Союзу та НАТО вже видно прояви гібридної агресії з боку Російської Федерації. Надалі такої агресії може бути більше, а дієвих інструментів для протистояння їй небагато.

Читайте також: Підтримка України у війні проти Росії не є для Європи благодійністю, — Левченко

Прямий ефір