Західним політикам треба відходити від остраху, що президент РФ Володимир Путін піде на ескалацію війни проти України, а діяти на випередження. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
Він зазначив, що Україні потрібно більше озброєння і більше тиску на Росію в дипломатичному, економічному, санкційному полі. Одним із серйозних рішень Фесенко назвав ініціативу ЄС надати за рік 1 млн снарядів.
На його думку, Путін розуміє, що постачання західної зброї Україні — це вирішальний фактор, тому намагається погрожувати і шантажувати Захід. Зокрема, він нагадав, що Путін у відповідь на рішення про постачання танків Україні заявив про готовність виготовити і модернізувати 1 600 танків за 3 роки.
“Водночас він якось забуває сказати, що Росія вже втратила 3,5 тис. танків за рік війни — удвічі більше, ніж вони збираються за 3 роки виготовити. І вони ж говорять не про виготовлення нових танків, а скоріше про модернізацію старих танків, до того ж навіть тих, які були на озброєнні у радянської армії після Другої світової війни, 70 років тому. Ось яка парадоксальна ситуація. Він говорить про танки і літаки, зокрема про загрози і з тактичною ядерною зброєю, про розміщення в Білорусі. Це ж погрози Заходу, що, мовляв, якщо ви будете Україні допомагати зброєю, значить, і я буду більше зброї кидати в цю війну. Ось він таким чином намагається шантажувати. Але якщо він так говорить, значить, він боїться поставок західної зброї, він розуміє, що це вирішальний фактор. Тому і західним політикам треба йти від цієї інерції, боязні, що ось Путін піде на ескалацію. Він і так уже на межі своїх можливостей”, — сказав Фесенко.
Політолог переконаний, що для того, щоб ескалація не трапилася, західним політикам треба грати на випередження, зокрема й щодо санкцій.
“Є такі країни, як Угорщина, які періодично блокують спільні рішення. На жаль, рішення в Європейському Союзі ухвалюються консенсусом, потрібна повна згода, і на це йде час. І доводиться йти на компроміси всередині Європейського Союзу. Затискають Угорщину поступово, але все одно це затягує процес і, на жаль, пом’якшує санкції. Ну, це об’єктивна проблема, її просто так не зміниш. Хоча західні політики вже ставлять питання про зміну процедури ухвалення рішень у Європейському Союзі та в НАТО. Я думаю, що це треба буде зробити для того, щоб Росія не використовувала своїх, вибачте, засланих козачків, для того, щоб вони діяли в їхніх інтересах”, — вважає Фесенко.
Читайте також: Понад 171 тис. російських загарбників знищено в Україні, — Генштаб